Quantcast
< sekcia Kultúra

Obnovené a zmodernizované parkovisko pri SND bude spoplatnené

Na snímke Slovenské národné divadlo v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Drlička uviedol, že návštevníci, ktorí si prídu počas dňa zakúpiť vstupenku do pokladnice SND, budú môcť využiť hodinu parkovania zadarmo.

Bratislava 30. septembra (TASR) – Zrekonštruované a zmodernizované parkovisko pri novej budove Slovenského národného divadla (SND) bude opäť prístupné verejnosti. Od pondelka 3. októbra sa bude za parkovanie na ňom platiť. Informovalo o tom vedenie SND.

"Uvedomujeme si, že spoplatnenie nášho parkoviska je nepopulárny, no nevyhnutný krok, ak chceme pre našich návštevníkov zachovať možnosť parkovania v bezprostrednej blízkosti divadla," zdôvodnil zavedenie dvojeurovej hodinovej sadzby generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

Upozornil, že návštevníci, ktorí si prídu počas dňa zakúpiť vstupenku do pokladnice SND, budú môcť využiť hodinu parkovania zadarmo. "Získajú ju po predložení parkovacieho lístka v pokladnici SND pri nákupe vstupenky," dodal Drlička.

Obnovené parkovisko, disponujúce systémom na automatickú detekciu ŠPZ i kamerovým dohľadom, s nezmenenou kapacitou 250 miest, je súčasťou stavebných úprav infraštruktúry v okolí divadla a novobudovaného obchodno-administratívneho komplexu. V rámci nich prišlo o ku kompletnej rekonštrukcii cesty za novou budovou SND, z ktorej sa po novom stala verejná komunikácia, a k vybudovaniu nového bezbariérového chodníka a zastávky MHD. Pribudlo tiež nové verejné osvetlenie.

Práce v okolí divadla sa začali na začiatku leta. Obmedzenia sa dotkli motoristov, cyklistov i chodcov.