Quantcast
< sekcia Kultúra

Pavol Hammel začína turné k albumu Zelená pošta

Pavol Hammel, foto z archívu. Foto: TASR/Tomáš Halász

Na turné Pavol Hammel Zelená pošta 2022 budú s Pavlom Hammelom koncertovať špičkoví slovenskí hudobníci.

Bratislava 16. septembra (TASR) - Od soboty 17. septembra sa môžu fanúšikovia Pavla Hammela a Prúdov tešiť na koncertné turné k legendárnej Zelenej pošte. Album dvojice Pavol Hammel a Marián Varga oslavuje 50 rokov a skladby z neho odznejú v siedmich mestách. Prvým je koncert 17. septembra v Trenčíne, ďalšími zastávkami budú Nitra (18. 9.), Banská Bystrica (19. 9.), Košice (20. 9.), Prešov (21. 9.), Žilina (22. 9.) a Bratislava (23. 9., 26. 9.). TASR o tom informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

Na turné Pavol Hammel Zelená pošta 2022 budú s Pavlom Hammelom koncertovať špičkoví slovenskí hudobníci - gitarista Fero Griglák, ktorý s Hammelom začínal ako mladý gitarista, Fedor Frešo ml. na basgitare, ktorý už neraz ukázal, že je dôstojným nástupcom svojho otca, o bicie sa postará jeden z najlepších bubeníkov Martin Valihora. Na klávesových nástrojoch budú hrať Peter Preložník, všestranný hudobník, ktorý zvykol na koncertoch Prúdov hrať vedľa Mariána Vargu, a hudobný skladateľ aj hudobník Vladislav Slnko Šarišský.

Na koncertoch zaznejú nielen skladby z albumu Zelená pošta. "Po odohratí celého albumu zostanem na pódiu sám s akustickou gitarou a ústnou harmonikou a zaspievam piesne Balada o smutnom Jánovi a Spievam si pieseň, ktorými sa vrátim do svojich začiatkov folkového speváka. Na pódiu ma potom vystrieda kapela s inštrumentálnymi skladbami Collegium Musicum a na záver odpálime skladby ako Zvonky zvoňte, Labutie piesne či Piesne z kolovrátku," hovorí o koncertnom programe Pavol Hammel a dodáva: "V lete sme hrali so Zelenou poštou na dvoch českých festivaloch a program mal obrovský úspech. Verím, že potešíme aj slovenských fanúšikov."