< sekcia Kultúra

Peter Lipa po úspechu v Rakúsku vystúpi doma aj v Českej republike

Spevák Peter Lipa Foto: FOTO TASR/Ladislav Vallach

Peter Lipa už 20. apríla vystúpi v Novom Meste nad Váhom, deň nato hrá na Partizánskej lúke v Bratislave na Lesníckych dňoch.

Bratislava 18. apríla (TASR) – Šiestimi hviezdičkami zo šiestich možných ocenili najvplyvnejšie hornorakúske noviny Oberösteriechische Nachrichten koncert s názvom The Vocal Night, ktorý odohral Peter Lipa a jeho Band v pondelok 15. apríla v rakúskom Linzi.


Na dvojkoncerte v sále Bruckenhaus vystúpil Peter Lipa s americkou speváčkou Barbarou Morrison. Recenzia okrem vysokého uznania speváckeho výkonu chváli aj Lipovo moderovanie v nemčine a výkon jeho Bandu označila ako excelentný, dokonca menovite vyzdvihuje výkon saxofonistu a flautistu Michala Žáčka.

Peter Lipa nezabúda ani na domácich fanúšikov, už 20. apríla vystúpi v Novom Meste nad Váhom (klub Blue Note), deň nato hrá na Partizánskej lúke v Bratislave na Lesníckych dňoch. Dva koncerty 22. a 23. apríla odohrá v Prahe (Divadlo Karla Hackera a Malostranská Beseda), ďalším bude vystúpenie v Plzni (24.4., Buena Vista) a Litvínove (25.4., Citadela).

TASR informovala Katarína Ovseníkova z manažmentu speváka.