Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Kultúra

Pohreb Radka Brzobohatého bude v strašnickom krematóriu

Radoslav Brzobohatý Foto: TASR/Štefan Puškáš

Známy český herec zomrel na následky prasknutia aneuryzmy na brušnej tepne. Pohreb sa uskutoční 21. septembra.

Praha 14. septembra (TASR) - Pohreb zosnulého velikána českej hereckej scény Radoslava Brzobohatého bude 21. septembra v krematóriu v Prahe-Strašniciach. Pre internetový server lidovky.cz to dnes potvrdila manželka zosnulého, slovenská herečka Hana Gregorová.

Podľa jej slov bude obrad prístupný verejnosti, pretože mnoho ľudí chodí k divadlu kondolovať a zaslúžia si možnosť na rozlúčku.

Na otázku, či sa popri pohrebe uskutočnia aj nejaké pietne akcie, napríklad rozlúčka v Národnom divadle, Hana Gregorová odpovedala záporne. "Nechceme, aby sa na tom podieľali iné kultúrne inštitúcie, ani u nás v divadle nič nebude".

Divadlo Radka Brzobohatého si podľa jej slov nemôže z finančných dôvodov dovoliť rušiť predstavenia, preto už začalo so skúškami záskokov. Neuskutoční sa iba jediné predstavenie Klietky bláznov, a to v deň pohrebu populárneho herca. Toto predstavenie sa však odohrá v náhradnom októbrovom termíne, diváci si zakúpené vstupenky môžu vymeniť.

Známy český herec, rodák zo slovenských Vrútok, zomrel náhle 12. septembra, deň pred svojimi 80. narodeninami, a to na následky prasknutia aneuryzmy na brušnej tepne.