Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Kultúra

Pomoc chorým deťom bude v podobe benefičného podujatia

organizátorka akcie Mária Vaškovičová Foto: TASR

Benefičné podujatie Pomôže celé Slovensko bude zamerané na pomoc ťažko chorým deťom Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch.

Bratislava 6. septembra (TASR) – Pomoc chorým deťom je cieľom druhého ročníka benefičného podujatia Pomôže celé Slovensko, ktoré organizuje spoločnosť Krištáľové krídlo formou Krištáľovej rallye a benefičným koncertom v Skalici v nedeľu 9. septembra.


„Tento rok sme sa zamerali na pomoc deťom. Oboznámili sme sa s prípadmi ťažko chorých detí v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch, ktoré potrebujú operačný zákrok najneskôr do dvoch rokov. Niektoré deti sa rodia s metabolickým poškodením mozgu alebo inými metabolickými poruchami, ktoré majú neskôr za následok, že nie sú úplne spôsobilé robiť určité profesie a majú zhoršenú sociálnu adaptabilitu v spoločnosti. O tieto deti sa starajú občianske združenia, ktoré sa usilujú urobiť všetko preto, aby sa z nich stali deti, ktoré nebudú úplne závislé na druhých. Toto sú témy, ktoré otvárame práve týmto našim podujatím, aby sme podali aj my pomocnú ruku,“ uviedla pre TASR riaditeľka spoločnosti Krištáľové krídlo a organizátorka akcie Mária Vaškovičová.

Už túto nedeľu 9. septembra vyštartuje o 11. hodine z Bratislavy od hotela Sheraton Krištáľová rallye historických vozidiel. Posádkami týchto old timerov budú známe osobnosti slovenského kultúrneho, športového a spoločenského života. Trasa historických vozidiel povedie cez Záhorskú Bystricu, Malacky, Studienku, Borský Mikuláš, Senicu, Radošovce a Holíč do cieľového miesta, ktorým je Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského v Skalici. V ňom sa večer uskutoční benefičný koncert Pomôže celé Slovensko.

Na koncerte bez nároku na honorár vystúpia Helena Vondráčková, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Sisa Lelkes-Sklovska, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Robo Grigorov, Jaro Bekr a SPIN Dance Group.

Program, ktorý opäť spojí Slovensko, chce získať finančné prostriedky pre vybrané dobrovoľné neziskové organizácie, ktoré zabezpečujú starostlivosť detí s úprimnou snahou a presvedčením dať ich životom zmysel a nádej. Zároveň chce prispieť Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, ktorá začala v roku 1993 budovať Centrum dedičných metabolických porúch na Slovensku.


Symbolom podujatia je klaksón

Symbolom pomoci pri tejto benefičnej akcii bude klaksón. Zakúpením klaksónu Pomôže celé Slovensko v cene päť eur prispejú občania na pomoc tých najmenších. Prispieť možno aj vyššou sumou. Klaksón je zároveň vstupenkou na benefičný koncert na námestí pred Jezuitským kostolom v Skalici.

Klaksóny sa predávajú na mestských a obecných úradoch na trase Krištáľovej rallye v Záhorskej Bystrici, Stupave, Malackách, Studienke, Šaštíne-Strážach, Senici, Radošovciach, Holíči a Skalici. Krištáľová rallye je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla a detí, ktorým táto pomoc patrí. Tieto deti budú predávať klaksóny na trase Krištáľovej rallye.

Podujatie Pomôže celé Slovensko sa uskutoční pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča. Jeho organizátormi sú spoločnosti Krištáľové krídlo, 7 PLUS, Eibner Production a Nadácia Pomôže celé Slovensko.