< sekcia Kultúra

Posledný júlový týždeň bude v Starom Meste patriť džezu

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Mestský festival sa bude konať každý deň, vždy na inom mieste v úseku na uliciach Laurinská a Panská.

Bratislava 23. júla (TASR) - Posledný júlový týždeň bude v bratislavskom Starom Meste patriť džezu. V rámci tohtoročného kultúrneho leta sa tu bude konať mestský hudobný festival 900 metrov jazzu. Jeho cieľom je prezentácia domácej autorskej tvorby, predovšetkým začínajúcich umelcov. V niektorých prípadoch môže ísť aj o prepojenie džezu s inými žánrami. TASR o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

"Tohtoročné kultúrne leto je v Starom Meste bohaté a obsahuje niekoľko nových a zaujímavých formátov. Cyklus siedmich džezových koncertov v priestore dvoch ulíc v historickom jadre Bratislavy je jedným z príkladov kvalitných a neformálnych hudobných predstavení," skonštatovala staromestská starostka Zuzana Aufrichtová.

Mestský festival sa bude konať každý deň, vždy na inom mieste v úseku na uliciach Laurinská a Panská. Miestom budú napríklad rôzne sály, nádvoria či záhrady v centre hlavného mesta. Projekt okrem hudobnej prezentácie odkryje nové možnosti známych priestorov i nezvyčajné využitie týchto miest, dvorov a pasáží.

Festival sa uskutoční od 26. júla do 1. augusta. Vstup na koncerty je bezplatný. Podujatie podporil Fond na podporu umenia.