Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam
< sekcia Kultúra

Na Koncerte pre Ukrajinu vystúpi i Poddukelský umelecký ľudový súbor

Na archívnej snímke z 19. septembra 2020 Poddukelský umelecký ľudový súbor (PUĽS) počas vystúpenia. Foto: TASR - Milan Kapusta

Hlavným posolstvom je verejné vyjadrenie spolupatričnosti a solidarity s Ukrajinou a jej obyvateľmi na námestiach najväčších slovenských miest.

Prešov 3. marca (TASR) - Na Koncerte pre Ukrajinu, ktorý sa v Prešove uskutoční v nedeľu 6. marca, vystúpi okrem iných umelcov i Zbor Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS) a členovia činohry Divadla Alexandra Duchnoviča.

Koncert sa uskutoční o 18.00 h na Hlavnej ulici. Vystúpia počas neho Michal Hudák, Martin Višňovský, Martin Husovský, Edo Klena, Heľenine Oči, Mário "Gapa" Garbera, Katarína Knechtová, Hrdza, Elevenhill, Akustika, Lukáš Adamec a Viktor Špak, Zbor PUĽS-u a členovia činohry Divadla Alexandra Duchnoviča.

"Koncerty pre Ukrajinu sú spoločným vyjadrením podpory a ľudskej súnáležitosti s Ukrajinou a jej obyvateľmi. S tými, ktorí zo strachu o svoj život i život svojich najbližších práve húfne opúšťajú svoje domovy, i tými, ktorí ostali a rozhodli sa brániť svoju vlasť. Je tiež venovaný kolegyniam a kolegom z ukrajinskej kultúrnej scény. Aj im budú venované tieto koncerty, aj na ich podporu akoukoľvek cestou budeme apelovať, či už na koncertoch, alebo v rámci prebiehajúcich zbierok," uviedol za organizátorov Lumír Mati z Hudobnej únie Slovenska.

Hudobná únia Slovenska pripravila v spolupráci s partnermi z regionálnych kultúrnych inštitúcií, občianskych iniciatív a samospráv krajských miest z celého Slovenska sériu koncertov pre Ukrajinu. Ich hlavným posolstvom je verejné vyjadrenie spolupatričnosti a solidarity s Ukrajinou a jej obyvateľmi na námestiach najväčších slovenských miest.

Organizátormi koncertu v Prešove sú mesto Prešov, Dobrý Festival, Park kultúry a oddychu, Waldo Audio a Hudobná únia Slovenska.