< sekcia Kultúra

PRIESKUM: Najobjektívnejším zostáva TV spravodajstvo RTVS a Markízy

Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Halász

Prieskum zameraný na spravodajstvo v slovenských televíziách uskutočnila agentúra v mesiacoch október až december 2017 kvótnym výberom. Zúčastnilo sa ho 2187 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Bratislava 2. februára (TASR) - Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo mali aj vo štvrtom štvrťroku uplynulého roka, teda koncom roka 2017, verejnoprávny RTVS a TV Markíza. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu MML Omnibus spoločnosti Median SK.

RTVS označilo v prieskume 24,8 percenta respondentov. V poradí k druhej TV Markíza sa priklonilo 23,4 percent účastníkov prieskumu. Na treťom mieste skončilo spravodajstvo TV JOJ s výsledkom 17,9 percenta. Spravodajskú televíziu TA3 označilo za najobjektívnejšiu 14,8 percent ľudí. Inú televíziu uviedli 2,4 percenta opýtaných. Respondenti mohli v prieskume určiť len jednu televíziu, pričom 16,1 percent z nich sa k otázke nevyjadrilo.

S potvrdením líderstva v objektivite televízneho spravodajstva je spokojný aj generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. "Som mimoriadne potešený, že spravodajstvo RTVS si udržalo vedúcu pozíciu najobjektívnejšieho a najkomplexnejšieho vysielateľa na Slovensku, čo potvrdzuje, že prirodzená interaktivita medzi divákmi a poslucháčmi a RTVS ako inštitúciou sa plynule posilňuje," skonštatoval Rezník.

Prieskum verejnej mienky zameraný na spravodajstvo v slovenských televíziách uskutočnila agentúra v mesiacoch október až december 2017 kvótnym výberom. Zúčastnilo sa ho 2187 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.