Quantcast
< sekcia Kultúra

Výstavy v prievidskej galérii Regionart ukazujú prírodu i práce detí

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd

Kobella, autor výstavy Srdcom v raji predstavuje na fotografiách prírodu tak, ako ju zachytil na svojich potulkách po Slovensku.

Prievidza 4. novembra (TASR) - Fotografie slovenskej krajiny Karola Kobellu a práce detí z keramiky si môže verejnosť pozrieť v priestoroch galérie Regionart pri Regionálnom kultúrnom centre (RKC) v Prievidzi. Dvojicu výstav sprístupnilo RKC verejnosti v stredu (3.11.) a potrvajú do 3. decembra. TASR o tom informovala Jana Hvojniková z RKC v Prievidzi.

Kobella, autor výstavy Srdcom v raji predstavuje na fotografiách prírodu tak, ako ju zachytil na svojich potulkách po Slovensku. "Fotografie prírody sú pre autora podkladom a inšpiráciou k jeho premýšľaniu o človeku, jeho ceste a zmysle života. Ich krása a sila podľa autora môže pomôcť nájsť cestu pokoja, šťastia a rovnováhy v živote," priblížil Peter Cagáň z RKC.

Výstava pod názvom Keramika zase predstavuje práce detí z výtvarného krúžku Centra voľného času v Prievidzi pod vedením Vladimíry Teslíkovej, základných škôl z regiónu horná Nitra a Špeciálnej základnej školy internátnej v Prievidzi.