< sekcia Kultúra

Rada pridelila frekvencie, dve z nich aj pre nové Rádio Portus

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Ferenčík

Na ďalších osem rokov udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu licenciu vysielateľom Rádia Anténa Rock a Rádia SiTy.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Na severe Slovenska by malo vysielať nové Rádio Portus. Vysielateľ rozhlasovej stanice, ktorá sa chce zamerať na hudobné programy, získal od Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) frekvencie v lokalite Žiliny a Námestova. O prideľovaní voľných frekvencií v jesennom výberovom konaní rozhodla RVR v stredu po utorkovom (20.11.) vypočutí žiadateľov.

"O obe frekvencie pre Rádio Portus - 88,2 MHz Námestovo a 88,2 MHz Žilina žiadal Michael Schwarz, ktorý sa o licenciu na vysielanie uchádzal ako fyzická osoba," informovala hovorkyňa RVR Ivana Furjelová.

Na ďalších osem rokov udelila RVR licenciu vysielateľom Rádia Anténa Rock a Rádia SiTy. "Obe rádiá sa znovu uchádzali o frekvencie ktoré využívajú v súčasnosti, no z rôznych dôvodov (končiaca sa platnosť licencie – Rádio SiTy, resp. končiaca sa maximálna doba využívania frekvencií jedným uchádzačom - Rádio Anténa Rock) sa museli opätovne prihlásiť do výberového konania," ozrejmila hovorkyňa RVR.

Rádio Expres získalo frekvenciu 96,3 MHz Stará Turá, Expres bol aj koordinátorom tejto frekvencie.

Z 30 frekvencií vo výberovom konaní ostali nepridelené iba dve - 93,9 MHz Michalovce a 99,6 MHz Žarnovica, ktorá je prideliteľná len na účely vysielania Rádia One. Ani v jednom prípade sa nenašiel záujemca.