Quantcast
< sekcia Kultúra

Radošinci prinášajú predvianočný darček - novú hru Madona s dieťaťom

Radošinci prinášajú predvianočný darček - novú hru Madona s dieťaťom Foto: Poštová banka/ Ctibor Bachratý

Radošinské naivné divadlo prináša svoju už 68. premiéru.

Bratislava 9. decembra (OTS) - Divadelná hra je opäť z autorského pera Stanislava Štepku. Typickým humorom a poetikou tentokrát odhalia ľudské charaktery a vzťahy v trpkej komédii s názvom Madona s dieťaťom.

Radošinci zároveň potvrdzujú predĺženie spolupráce s Poštovou bankou ako generálnym partnerom aj v roku 2023.

Humor a ľudskosť radošincov
Rodina Hrdličkovcov z najnovšej hry je ako každá druhá – manželia, dve dospelé dcéry a ich dedo Karol žijú v dome neďaleko diaľnice. Rodičov zaskočí prianie ich dcér, ktoré chcú obe zdediť vzácny obraz a schyľuje sa k rodinnej pohrome. Ľudský príbeh sprevádzaný iróniou, humorom a melodickými piesňami režíroval Kamil Žiška. „Veľmi vítame, že sme konečne mohli väčšinu roka, bez vážnejších obmedzení. stráviť s našimi milovanými divákmi. Divadlo má ten správny šmrnc len vtedy, keď v hľadisku sedia diváci a dotvárajú tú správnu atmosféru. Náročné časy sme prekonali práva vďaka ich priazni a podpore nášho partnera Poštovej banky,“ hovorí Stanislav Štepka, zakladateľ a riaditeľ Radošinského naivného divadla.

Foto: Ctibor Bachratý

Radošinci prinášajú v poradí už 68. premiéru
Členovia RND odpremiérujú novú hru Madona s dieťaťom o rodine Hrdličkovcov 9. a 10. decembra. Počas rodinnej oslavy päťdesiatin otca Kamila Hrdličku dôjde k zvláštnej situácii. Dcéry Pavla a Šarlota sa zrieknu rodinného dedičstva, lebo obe túžia len po jedinom – po obraze, ktorý vždy visel na stene v dome neďaleko diaľnice u Hrdličkovcov. Ide o dielo Madona s dieťaťom od zakladateľa slovenskej výtvarnej moderny Mikuláša Galandu. Ako sa s touto patovou situáciou vysporiadajú členovia rodiny, sa divák dozvie v závere predstavenia. „Milujte sa, objímajte sa, bozkávajte sa a usmievajte sa,“ dopĺňa odkaz pre divákov autor a herec Stanislav Štepka.

Foto: Ctibor Bachratý

Poštová banka predlžuje partnerstvo
Poštová banka je generálnym partnerom RND už 10 sezón a rozhodla sa predĺžiť spoluprácu aj na budúci rok. „Radošinské naivné divadlo má svojou ľudskosťou a humorom veľmi blízko všetkým generáciám Slovákov a ich hry reflektujú starosti aj radosti bežných životov. Dokážu nás pobaviť, aj dojať. Navyše, neváhajú svoje divadelné umenie prinášať priamo až ku svojim priaznivcom po celom Slovensku. A načúvajú im. Stále s uchom na vašom srdci, ako hovorí motto divadla,“ hovorí Melinda Burdanová a dodáva: „To si na radošincoch skutočne vážime a preto im ostávame verní aj v budúcom roku.“

Poštová banka okrem RND podporuje viaceré projekty a inštitúcie z oblasti kultúry, jej portfólio zahŕňa tiež charitatívne aktivity a jedným z pilierov je tiež podpora regionálnych komunitných projektov.