< sekcia Kultúra

Rezort vyzval na predkladanie návrhov na Cenu ministerky kultúry

Na snímke ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková počas 109. rokovania vlády SR 6. júna 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Ministerka udeľuje cenu za výnimočný prínos v oblasti pôvodnej literatúry a prekladovej tvorby, v oblasti divadla a tanca a hudby, v oblasti výtvarného umenia a architektúry a v oblasti audiovízie.

Bratislava 5. decembra (TASR) – Ministerstvo kultúry (MK) SR zverejnilo výzvu na predkladanie návrhov na udelenie Ceny ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej (Smer-SD).

Ministerka kultúry môže udeliť cenu v kategóriách za výnimočný prínos v oblasti pôvodnej literatúry a prekladovej tvorby, v oblasti divadla a tanca, v oblasti hudby, v oblasti výtvarného umenia a architektúry a v oblasti audiovízie. Taktiež udelí cenu za šírenie dobrého mena slovenského umenia v zahraničí, za dlhodobý alebo celoživotný prínos v oblasti umenia a za podporu umenia, prezentáciu umenia a propagáciu umenia.

Medzi držiteľov cien patria napríklad Peter Dvorský, Jaroslav Filip, Vojtech Zamarovský, Milan Rúfus, Róbert Mankovecký, Dalibor Karvay, Peter Jaroš, Miroslav Žbirka, Ladislav Chudík, Kristína Turjanová, Gerard Meulensteen, Ľudmila Várossová, Mária Kráľovičová a ďalší.

Predkladať návrhy je možné na adresu ministerstva kultúry najneskôr do 15. januára 2019.