< sekcia Kultúra

Rowlingová pripravuje encyklopédiu Harryho Pottera

Foto: TASR/AP

"Dlhý čas sľubujem encyklopédiu Harryho sveta a teraz som na nej začala pracovať," povedala spisovateľka.

Londýn 16. apríla (TASR) - Britská spisovateľka Joanne Rowlingová oznámila, že začala pracovať na encyklopédii Harryho Pottera. Zisky z predaja pripravovanej knihy plánuje venovať na charitu.

"Dlhý čas sľubujem encyklopédiu Harryho sveta a teraz som na nej začala pracovať. Predpokladám, že si to vyžiada veľa času," uviedla 46-ročná Rowlingová na svojej internetovej stránke, ktorú pravidelne sledujú milióny fanúšikov.

Spisovateľka to napísala v sekcii, kde reaguje na rôzne fámy a často kladené otázky čitateľov. Úryvky z chystanej encyklopédie už podľa nej možno nájsť na internetovej stránke pottermore.com.

Pred štyrmi rokmi Rowlingová zažalovala nezávislé americké vydavateľstvo, ktoré chcelo vydať potterovskú encyklopédiu. Autorka to považovala za pokus o "vykradnutie" svojho diela.

Rowlingová sa vďaka siedmim fantasy románom o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi stala najúspešnejšou spisovateľkou na svete. Celkovo sa predalo už viac ako 400 miliónov výtlačkov. Na ich základe vznikla aj mimoriadne úspešná séria ôsmich filmov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.