< sekcia Kultúra

Na prehliadke Cineama 2020 uvidia diváci 30 filmov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák

Súťaž vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a tiež dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým autorom z oblasti vizuálneho umenia.

Rožňava 12. augusta (TASR) – Spolu 30 filmov od autorov z Košíc, Spišskej Novej Vsi, Michaloviec a Rožňavy uvidia diváci na krajskej súťažnej prehliadke amatérskej filmovej tvorby Cineama 2020. Uskutoční sa v piatok 14. augusta v hvezdárni v Rožňave.

Podľa Anežky Kleinovej z Gemerského osvetového strediska (GOS), ktoré je organizátorom akcie, získajú víťazi v jednotlivých kategóriách sošku Goskara – gemerský variant filmovej ceny Oscar. „Porota bude hodnotiť pestrú paletu filmových žánrov od krátkych snímok animovanej tvorby, hraných filmov, dokumentov a videoklipov, ktoré reflektujú súčasné témy nekomerčným pohľadom nezávislých tvorcov," povedala Kleinová.

Podľa riaditeľky GOS Heleny Novotnej súťaž vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a tiež dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým autorom z oblasti vizuálneho umenia. „Vďaka súťaži vytvárame priestor na rozvíjanie záujmov, umeleckej tvorivosti, nadania a technických schopností v oblasti amatérskej filmovej tvorby," dodala riaditeľka.