< sekcia Kultúra

Novým televíznym programovým riaditeľom RTVS sa stane Marek Ťapák

Na archívnej snímke Marek Ťapák. Foto: TASR/Michal Svítok

Na tejto pozícii vystrieda od 1. júna Tibora Búzu.

Bratislava 30. mája (TASR) - Televízna časť RTVS má nového programového riaditeľa. Stal sa ním Marek Ťapák, ktorý na tejto pozícii vystrieda od 1. júna Tibora Búzu. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

"Marek Ťapák prichádza do RTVS ako skúsený kultúrny a mediálny profesionál s výborným prehľadom o slovenskej a európskej kultúre a s praktickými skúsenosťami z televíznej, filmovej a divadelnej tvorby mnohých druhov a žánrov. Jeho doterajší životný príbeh je dostatočnou zárukou toho, že pôvodná slovenská tvorba bude v RTVS aj naďalej absolútnou prioritou," vyzdvihol personálne posilnenie manažmentu RTVS riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.

Marek Ťapák začal svoju divadelnú hereckú kariéru na Novej scéne, kde sa stal v roku 1996 jej umeleckým šéfom, o dva roky neskôr riaditeľom a na tomto poste zotrval do roku 2001. Následne ďalší rok pôsobil ako umelecký šéf SĽUK-u. Od roku 2003 robil agentážne divadlo, s ním pripravil inscenácie ako Dokonalá svadba, Šiesti v pyžame, Piť alebo byť fit a divadelnú verziu Tanec medzi črepinami. Okrem divadelných má na konte i množstvo filmových úloh, v tejto oblasti sa predstavil taktiež aj ako autor a režisér.