Quantcast
< sekcia Kultúra

Slovenský filharmonický zbor sa predstaví na Beethovenovom maratóne

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Členovia Slovenského filharmonického zboru sa vrátia do Bratislavy v pondelok 27. júna.

Bratislava 24. júna (TASR) - Slovenský filharmonický zbor (SFZ) pod vedením zbormajstra Jozefa Chabroňa odcestoval v piatok na umelecký zájazd do Nového Sadu, Európskeho hlavného mesta kultúry 2022, kde sa predstaví v rámci projektu Beethoven maratón. "V meste ležiacom na severe Srbska zaznejú v nedeľu 26. júna všetky Beethovenove symfónie. Projekt sa radí medzi jednu z najvýznamnejších kultúrnych udalostí roka," uviedla pre TASR tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie (SF) Martina Tolstova.

Spresnila, že SFZ spolu s Dortmundskými filharmonikmi, členmi Belehradskej filharmónie, zahraničnými sólistami a dirigentom Gabrielom Feltzom na záver celodenného maratónu uvedú Symfóniu č. 9 d mol, op. 125 Ludwiga van Beethovena.

Slovenská filharmónia pripomína, že Nový Sad sa o titul Európske hlavné mesto kultúry 2022 delí s litovským mestom Kaunas a luxemburským mestom Esch-sur-Alzette. "Je hlavným mestom srbskej provincie Vojvodina, ktorá je domovom mnohých národností vrátane dolnozemských Slovákov, Maďarov, Rumunov, Rusínov a mnohých ďalších," dodala Tolstova s tým, že Beethovenova Deviata symfónia zaznie o 20.00 h.

Členovia Slovenského filharmonického zboru sa vrátia do Bratislavy v pondelok 27. júna.