< sekcia Kultúra

Skupina Hex dnes zahrá hit Keď sme sami na námestí v Banskej Bystrici

Skupina Hex Foto: TASR/Štefan Puškáš

Z Chorvátska majú členovia skupiny množstvo zážitkov. "Pamätám si, že na ostrove Hvar sme si aj zahrali. Bubeník Tybyke mal so sebou husličky, Ďuďo španielku a ja malé kombo a basu.

Bratislava 8. augusta (TASR) – Keď sme sami je nový hit skupiny Hex, ktorý rotuje v slovenskom éteri. Hexáci ju zahrajú aj dnes večer na námestí v Banskej Bystrici pri oslave hokejového Stanley Cupu, ktorý prináša dnes do Bystrice víťaz najprestížnejšej hokejovej súťaže Michal Handzuš. Ten osobne volal kapele a pozval ju ako jednu zo svojich najobľúbenejších slovenských skupín.

"Človek tak vnútorne cíti, či sa pesnička podarí, alebo nie. Aj podľa spontánnych reakcií ľudí a komentárov fanúšikov zo Slovenska, Česka a Poľska. Z môjho pohľadu sa táto skladba podarila. Naživo sme ju už dvakrát hrali a ľudia si ju spievali. To znamená, že ju poznajú, majú ju napočúvanú a veľmi dobre sa nám hrá," uviedol k novému hitu pre médiá Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Ani toto leto nevynechali Hexáci dovolenku v obľúbenom Chorvátsku. Najskôr chodievali na pánskej jazdy na ostrov Hvar. Neskôr to chalani posunuli ďalej a pravidelne relaxujú na plachetnici priamo na Jadranskom mori. "Z ostrovov a prírody v Chorvásku som uchvátený. Tento rok sme boli na najväčšej lodi, čo v prístave mali. Bolo to veľmi komfortné. Na spanie mal každý svoju kajutu. Tento rok bolo málo vetra, preto sme sa plavili aj na motor," dodáva textár a gitarista Martin "Fefe" Žúži.

Z Chorvátska majú členovia skupiny množstvo zážitkov. "Pamätám si, že na ostrove Hvar sme si aj zahrali. Bubeník Tybyke mal so sebou husličky, Ďuďo španielku a ja malé kombo a basu. Stretli sme tam partiu Slovákov a strihli sme improvizovaný koncert extra pre dovolenkárov. Žijeme muzikou všade, aj na dovolenke," doplnil Yxo Dohňanský.

TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.