Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Kultúra

Skupina Hex ohlásila jesenné turné, hosťom bude Emma Drobná

Na archívnej snímke skupina Hex počas vystúpenia. Zľava Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Peter Šarkan Novák. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Fanúšikovia sa okrem nej môžu tešiť aj na Jakuba Tvrdíka z kapely Billy Barman a speváčku Lauru Weng.

Bratislava 15. júna (TASR) - Skupina Hex ohlásila jesenné turné Kde je tu láska Tour '23. V priebehu novembra odohrá osem koncertov v Poprade (7. 11.), Žiline (8. 11.), Trenčíne (9. 11.), Námestove (10. 11.), Bratislave (15. 11.), Hlohovci (16. 11.), Košiciach (28. 11.) a Banskej Bystrici (29. 11.). Špeciálnym hosťom koncertov bude speváčka Emma Drobná. Fanúšikovia sa okrem nej môžu tešiť aj na Jakuba Tvrdíka z kapely Billy Barman a speváčku Lauru Weng. TASR o tom informoval PR manažér Marek Kučera.

Desiaty radový album skupiny Hex s názvom Kde je tu láska? sa teší nielen veľkej priazni fanúšikov a hudobných redaktorov, ale darí sa mu aj v rádiovom éteri. Aktuálny singel Pomaranče z Kuby sa podľa štatistík IFPI stal tento týždeň už štvrtýkrát najhranejšou domácou skladbou v slovenských rádiách. Novinku, ktorá pred pár dňami vyšla na vinylovej platni a limitovanej MC kazete, kapela predstaví aj naživo na tomto turné.

S Emmou Drobnou sa "hexáci" zoznámili počas jedného televízneho projektu a hneď medzi nimi preskočila povestná muzikantská iskra, ktorá prerástla v priateľstvo a tento rok aj v umeleckú spoluprácu. Na nový album nahrala Emma s Hexom skladbu Navždy mladí, ktorú spoločne predstavia aj na jesennom turné.

"Veľakrát sme v minulosti mali turné s našimi spriatelenými kapelami, ktoré boli buď predskokanom alebo hosťom na niektorom z koncertov. Toto však bude po prvýkrát, čo bude jeden interpret súčasťou nášho koncertu na celom turné. Emmu považujeme za jednu z najtalentovanejších speváčok svojej generácie a zároveň je nám ako človek, ale aj ako umelec veľmi blízka. Jej energia, prístup k tvorbe, ako aj jej profesionalita je pre nás radosťou. Na turné vyrazíme s rozšírenou zostavou. Jej súčasťou bude nesmierne talentovaná vokalistka Laura Weng. Na novom albume nám naspievala parádne vokály, ktoré chceme priniesť aj na pódiá. Príde aj Kubo Tvrdík z kapely Billy Barman, ktorý na náš nový album nahrával klávesy. Väčšinu pesničiek prispôsobíme tejto rozšírenej zostave," hovorí Tomáš Yxo Dohňanský.