Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Kultúra

Skupina Monkey Business zverejnila klip k svojmu 1. albumu v češtine

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Skupina Monkey Business vydá štúdiovú novinku Když múzy mlčí koncom augusta a pôjde o jej prvý český album.

Bratislava 12. júna (TASR) - Úspešná česká skupina Monkey Business zverejnila tri mesiace pred vydaním svojho nového albumu Když múzy mlčí klip k piesni Ciao! Ciao! Ciao! TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Roman Holý ako režisér (aj autor námetu, scenára a strihu) na nakrúcanie oslovil herecké osadenstvo Dejvického divadla. Pieseň teda 'zahrali' Ivan Trojan, Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Antonia Formanová, Tomáš Jeřábek, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík a tiež Matěj Hádek. Osobitných úloh sa ujali hudobná legenda Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou.

Skupina Monkey Business vydá štúdiovú novinku Když múzy mlčí koncom augusta a pôjde o jej prvý český album. O hudbu a produkciu sa opäť postaral Roman Holý, texty napísal basgitarista Pavel Mrázek s prispením Romana, Terezy Černochovej a Matěja Rupperta. Jedným textom prispel Daniel Bárta.Rešpektovaná česká kapela, ktorá na predchádzajúcich albumoch spolupracovala s mnohými svetovými hudobníkmi, prizvala opäť na nahrávanie vynikajúcich muzikantov. Tentoraz sú to Lou Fanánek Hagen, Peter Spálený, Ondrej Pivec, Roman Pokorný, Radim Vychopeň a Ashley Slater.

Monkey Business predstavia nové piesne 18. júla v pražských Ledárnách Braník na koncertnej oslave svojich 24. narodenín, na ktorú si pozvali ako hosťa okrem iných aj Lou Fanánka Hagena a na ktorú pripravujú premiéru ďalšieho z klipov k chystanému albumu - Dva na kolejích od režiséra Vladimíra Michálka.