Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Kultúra

Skupina Nocadeň vydáva album Nestrieľajte do labutí na LP platni

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Skupina pozýva svojich priaznivcov do bratislavského kníhkupectva, kde platňu slávnostne pokrstia.

Bratislava 10. novembra (TASR) - Štvrtý album skupiny Nocadeň, ktorý vyšiel v roku 2006 vo vydavateľstve Universal Music, vychádza na vinylovej platni. Košická formácia ju do života oficiálne uvedie 21. novembra v bratislavskom kníhkupectve Martinus. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

Rozhodnutie vydať album Nestrieľajte do labutí na vinyle sa nerodilo dlho. Nápad prišiel zo strany vydavateľstva, Nocadeň vydali minulý rok svoju prvú LP platňu Auróra a mali v pláne postupne vydávať v tomto formáte aj svoje ďalšie albumy.

"Našou túžbou je vydať veľkú časť našej diskografie na vinyloch, nakoľko aj my sami sme milovníkmi tohto formátu. Verím, že tým urobíme radosť nielen sebe, ale aj našim fanúšikom, ktorí prijali veľmi vrúcne už náš prvý vinyl," hovorí Rasťo Kopina.

Skupina zároveň pozýva svojich priaznivcov do bratislavského kníhkupectva, kde platňu slávnostne pokrstia. Meno krstného rodiča si zatiaľ Rasťo a Róbert Kopinovci nechávajú pre seba. Oznámia ho až v deň krstu, na ktorom zahrajú niekoľko pesničiek z albumu Nestrieľajte do labutí.

"Krst, alebo lepšie povedané slávnostné uvedenie do života, bude spojené s krátkym akustickým koncertom a pripomenieme si aj obdobie vzniku tohto albumu. Síce už odvtedy ubehlo 16 rokov, ale niektoré spomienky sú stále veľmi živé," doplnil Kopina.