Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. marec 2023Meniny má Beňadik
< sekcia Kultúra

Skupina Nocadeň vydáva úspešný album Auróra na vinylovej platni

Na archívnej snímke skupina Nocadeň. Foto: TASR

S myšlienkou vydať album Auróra na vinyle sa Rasťo Kopina pohrával už krátko po jeho vydaní. Spolu s bratom Róbertom sa rozhodli ju ponúknuť svojim priaznivcom v limitovanej edícii.

Bratislava 15. decembra (TASR) – V októbri 2019 vydala košická kapela Nocadeň siedmy štúdiový album Auróra. O rok neskôr zaň získala ocenenie českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Slovenský album. Začiatkom decembra obdržali bratia Kopinovci za jeho predaj Zlatú platňu. V týchto dňoch vychádza tento úspešný album na vôbec prvej LP platni v diskografii košickej formácie. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Na vinyle fanúšikovia nájdu všetkých deväť piesní vrátane hitov Svitanie, Architekti šťastia, Auróra či ostatný singel Labyrint. Obal obsahuje fotografie, ktorých autorom je Ján Varchola, texty všetkých piesní a krátky sprievodný text hudobného experta Juraja Čurného.

S myšlienkou vydať album Auróra na vinyle sa Rasťo Kopina pohrával už krátko po jeho vydaní. Spolu s bratom Róbertom sa rozhodli ju ponúknuť svojim priaznivcom v limitovanej edícii. „Kúzlu vinylov som prepadol ešte v detstve. Môj prvý kontakt s hudbou bol v podstate cez LP platne. Postupne by sme radi vydali aj ďalšie naše albumy v tomto formáte,“ objasňuje spevák Rasťo Kopina.

„Auróra je z môjho pohladu skvelým dôkazom, že dobrá kapela vie nahrať skvelé kompaktné dielo a takmer stvorené pre tento formát hudobného nosica aj (takmer) 20 rokov po tom debutovom,“ uviedol Čurný.