Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Kultúra

Slovenský fotograf odhaľuje Taiwan cez svoj objektív

Foto: Aleš Tvrdý

Fotograf Aleš Tvrdý už precestoval mnoho kútov sveta a na žiadnej výprave nezabudne svojím objektívom zachytiť krásy ďalekých krajín.

Bratislava 27. novembra (OTS) - Zo svojich potuliek po Taiwane, ktoré absolvoval v lete minulého roka, si Aleš priniesol pestrofarebné zábery rozmanitej prírody a tradičnej kultúry tohto exotického ostrova. Krásne pláže, čajové polia, tropická flóra a fauna, koralové útesy, majestátne horské masívy a mnoho ďalšieho robí z tejto krajiny neprebádaný raj na zemi.

Iba pre pár dňami, 22. novembra, predstavil fotograf Taiwan slovenskému publiku na svojej prezentácii s názvom Taiwan, zelená perla Tichého oceánu. Prednáška s fotografiami a výkladom sa konala v Žiline v rámci dvojdňového cestovateľského festivalu Cestou necestou. Účastníci prezentácie mali možnosť od fotografa vyhrať aj jedinečný záber taiwanskej prírody.

Taiwan a jeho dych vyrážajúce scenérie si prívrženci cestovania mohli pozrieť aj v Bratislave, dňa 26. novembra o 20:00 v cestovateľskom kine v multifunkčnom centre TUTO v Starej tržnici. V prezentácii pod názvom Taiwan – zelená perla vo vlnách nekonečna predstavil Aleš súbor fotografií zo svojej cesty po tejto ostrovnej krajine. I tu mohol jeden z divákov získať hodnotnú veľkoformátovú fotografiu taiwanskej prírody. Pred samotnou prednáškou sa návštevníci dozvedeli základné informácie o Taiwane, jeho národných parkoch a prírodných rezerváciách a ďalšie zaujímavosti.

Fotograf a cestovateľ navyše pripravuje začiatkom budúceho roka pre fanúšikov exotiky aj knihu so zbierkou fotografií z Taiwanu. Kniha vyjde už v januári 2015 a bude k dispozícii voľne vystavená ako inšpirácia na predajniach Fotolabu.