Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Kultúra

SNG vo Zvolene priblíži v divadle jeden z príbehov spravodlivých

Na archívnej snímke budova Divadla Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) vo Zvolene. Foto: TASR - Ján Krošlák

Návštevníci zažijú mimoriadne silné, ľudské a nezabudnuteľné stretnutie s Denisou Nikodémovou, ktorá vďaka rodine Pellerovej zo Spišskej Novej Vsi prežila holokaust, informuje SNG.

Zvolen 25. septembra (TASR) - Jeden z príbehov spravodlivých, ktoré prostredníctvom Slovenského rozhlasu prináša už desať rokov novinárka a autorka projektu Príbehy spravodlivých Dagmar Mozolová, si budú môcť vypočuť a zažiť návštevníci zvolenského Divadla J. G. Tajovského (DJGT). Podujatie v gescii Slovenskej národnej galérie (SNG) sa tam uskutoční v piatok (29. 9.) o 18.00 h.

"Návštevníci zažijú mimoriadne silné, ľudské a nezabudnuteľné stretnutie s Denisou Nikodémovou, ktorá vďaka rodine Pellerovej zo Spišskej Novej Vsi prežila holokaust. Jej životným príbehom prevedie práve autorka projektu Mozolová. Rozprávanie doplnia piesne Katky Koščovej v klavírnom sprievode Daniela Špinera a projekcia filmu Mamička," informuje SNG.

V závere mesiaca (30. 9.) sa SNG vráti k tradičnej sobotnej bašte na zámku. Bude o rodine Dominika Skuteckého. "Spolu sa ponoríme do detských zážitkov maliarovho vnuka Petra Karvaša. Vo svojej knihe V hniezde spomína na objav ateliéru svojho deda, na hry plné fantázie v rodinnej vile i na svoj útek do sveta, ktorý skončil na železničnej stanici vo Zvolene," opisuje podujatie galéria.