< sekcia Kultúra

SNM vypísalo verejné obstarávanie na obnovu hradu Krásna Hôrka

Hrad Krásna Hôrka, foto z archívu. Foto: TASR František Iván

Lehota na predkladanie ponúk na realizáciu zákazky je do 25. januára 2022.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Slovenské národné múzeum (SNM) vypísalo verejné obstarávanie s názvom "Obnova hradu Krásna Hôrka a revitalizácia bezprostredného okolia hradu". Predpokladaná hodnota zákazky je 19.630.000 eur bez DPH. Informovala o tom Zuzana Vášáryová z Centra múzejnej komunikácie SNM.

SNM ako verejný obstarávateľ bude pre záujemcov o zákazku realizovať obhliadky na hrade. Termín na prihlásenie sa na takúto obhliadku je do 8. decembra. Lehota na predkladanie ponúk na realizáciu zákazky je do 25. januára 2022.

"Vyhlásenie tejto medzinárodnej súťaže predstavuje významný medzník na ceste k obnove hradu Krásna Hôrka a k tomu, aby mohla Krásna Hôrka opäť otvoriť brány pre svojich návštevníkov. Naším cieľom je komplexná obnova hradu Krásna Hôrka a revitalizácia jeho bezprostredného okolia, aby v podhradí vzniklo moderné a pekné zázemie pre turistov. Osobitne nám záleží na kvalitnej a udržateľnej obnove hradu," dodal generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis.