Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Kultúra

Spiritus Mortis na Bojnickom zámku si zatiaľ pozreli tisíce ľudí

Na snímke Príbeh o láske, zrade a pomste prináša na Bojnický zámok podujatie Strašidelný zámok s podtitulom Spiritus Mortis. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Hororovo-romantickú šou zrežíroval pre potreby SNM - Múzea Bojnice režisér Peter Serge Butko.

Bojnice 29. apríla (TASR) - Príbeh o láske, zrade a pomste pod názvom Spiritus Mortis si na Bojnickom zámku počas prvých dní jeho konania pozreli tisícky návštevníkov. Podujatie bude pokračovať aj od 4. do 8. mája. TASR o tom v pondelok informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Hororovo-romantickú šou zrežíroval pre potreby SNM - Múzea Bojnice režisér Peter Serge Butko. "Po dlhoročnom pôsobení v zahraničí sa pracovne opäť vrátil na Slovensko a pripravil podujatie, ktoré vyniká estetikou a inovatívnym prístupom k spôsobu hrania. Na svoje si prídu predovšetkým diváci so záujmom o divadelné umenie a netradičné vizuálne riešenia," uviedla Gordíková.

Predstavenie podľa nej dopĺňajú zaujímavé projekcie od Lukáša Sýkoru a hudba komponovaná špeciálne pre jednotlivé scény predstavenia od Jaroslava Zimu.

"Inovatívne spracovanie príbehu prilákalo na Bojnický zámok množstvo návštevníkov. Víkendové dni dokonca návštevnosťou predbehli veľmi úspešné predstavenie 1888, ktoré múzeum uviedlo v rámci podujatia Strašidelný zámok minulý rok," priblížila Gordíková.

Návštevníci majú tento rok prvýkrát možnosť zakúpiť si vstupenky v predpredaji. V prvej etape podujatia tak urobilo viac ako 70 percent divákov.