Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 20. február 2024Meniny má Lívia
< sekcia Kultúra

Pod Smolenickým zámkom sa začína podujatie Svetlo Noci Vianočnej

Na archívnej leteckej snímke pohľad na Smolenický zámok nad obcou Smolenice v okrese Trnava. Foto: TASR - Michal Svítok

Podujatie ponúkne program aj pre rodiny s deťmi. Najmenších návštevníkov pobaví hovoriaci úľ menom Ambróz, ku ktorému pribudlo aj nové kvarteto spievajúcich úľov.

Smolenice 24. novembra (TASR) - Pod Smolenickým zámkom sa v piatok večer začína podujatie Svetlo Noci Vianočnej. Organizujú ho miestni včelári v záhrade medovinárstva Včelovina, ktorá sa zmení na predvianočné svetelné mestečko.

Ako uviedli organizátori, druhý ročník akcie sa uskutoční počas piatich predvianočných víkendov, vždy od piatku do nedele, vo Včelárskej záhrade v čase od 16.30 do 20.00 h. "Desiatky tisíc svetielok sa v areáli Včelovina v Smoleniciach prvýkrát rozsvietia už počas nadchádzajúceho víkendu 24. až 26. novembra. Našu sériu podujatí, ktoré organizujeme počas celého roka, zakončíme práve počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Návštevníci sa môžu tešiť na 18-metrový včelí tunel, ktorý zdobia tisícky malých svetielok, ale aj na množstvo iných svetelných atrakcií," informovali organizátori.

Podujatie ponúkne program aj pre rodiny s deťmi. Najmenších návštevníkov pobaví hovoriaci úľ menom Ambróz, ku ktorému pribudlo aj nové kvarteto spievajúcich úľov. "Návštevníci sa môžu odfotiť pri strome života a magickú chvíľku zažijú pri kúzelnom strome prianí, kde si môžu napísať svoje vianočné želanie. Tradične nebude chýbať ani sedemmetrový stromček z 300 úľov, ktorý je najkrajší podvečer, keď žiari v medovožltej farbe," pripomenula spoluorganizátorka Klára Kudláčová.

Ako dodala, návštevníci podujatia sa môžu tešiť aj na úľ a jeho 2000 "medových" kvapiek a na ďalšie svetelné inštalácie. Okrem vyzdobenej včelárskej záhrady sú pripravené aj stánky s občerstvením, ktoré ponúknu vianočnú kapustnicu, buchty, medovníky či horúcu medovinu, čokoládu a medovinový punč. Chýbať nebude ani Medová kaviareň s miestnymi tradičnými medovými koláčmi a nápojmi.