Quantcast
< sekcia Kultúra

Topfest 2022 otvorí brány prvý júlový víkend v Častkovciach

Na snímke návštevníci festivalu Topfest, foto z archívu. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Projekt vznikol spojením a spoluprácou Topfestu a Rockovej maturity, najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou.

Bratislava 8. júna (TASR) – Prvý júlový víkend otvorí svoje brány známy festival Topfest. Opäť sa bude konať v priestoroch Jazdiarne Banát v obci Častkovce medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom 1. a 2. júla za účasti viacerých českých a slovenských legiend. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

V zozname účinkujúcich 29. ročníka festivalu si fanúšikovia môžu nájsť mená ako Kabát, Pavol Habera a Team, Peter Nagy a Indigo, Desmod, Wanastowi Vjecy, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zóna A, Kollárovci, Hrdza, Ploštín Punk či Fuera Fondo a No Control.

"Už 29 rokov sa snažíme ľuďom priniesť skvelú hudbu a veľa zábavy. Tohtoročný Topfest sa bude niesť v znamení česko-slovenskej hudobnej produkcie. Uskutoční sa v Častkovciach, v priestoroch Jazdiarne Banát, ktorá sa osvedčila ako jeho nová festivalová lokalita. Topfest už od svojich začiatkov dáva priestor slovenskej hudbe a aj vďaka tomu na jeho pódiách vyrástlo veľa slovenských kapiel a interpretov do svojich dnešných podôb," hovorí organizátor festivalu Dušan Drobný.

Topfest prináša tento rok novinku Topfest Runway Stage. Projekt vznikol spojením a spoluprácou Topfestu a Rockovej maturity, najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Pódium poskytne priestor na prezentáciu novej slovenskej hudby rockových žánrov.

"Spoluprácu s festivalom Topfest považujeme za kľúčovú, o čom svedčia aj predchádzajúce ročníky. V otázkach podpory domácej hudobnej scény už roky nachádzame spoločný konsenzus, na festivale sa uskutočnili už tri semifinálové kolá Rockovej maturity. Pre kapely je totiž festival zaujímavou príležitosťou. Je skvelé, že napriek neotvorenému súťažnému ročníku sme našli spôsob, ako podporiť spoločne tvorbu slovenských kapiel," konštatuje Roland Koncz, organizátor súťaže Rocková maturita.

Všetky bližšie informácie si fanúšikovia nájdu na webovej stránke festivalu.