< sekcia Kultúra

Trnavské divadlo pripravilo na Noc divadiel prehliadku i živý prenos

Nočná prehliadka Divadla Jána Palárika v Trnave v rámci celoslovenského podujatia Noc divadiel. V Trnave, 20. novembra 2021. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V poradí 12. ročník celoslovenského podujatia prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom sa zúčastnilo 57 divadiel v 24 mestách s mottom Cesta dlhých dní do Noci divadiel.

Trnava 21. novembra (TASR) - Program s prehliadkami, ale aj tradičný formát prichystalo Divadlo Jána Palárika v Trnave na Noc divadiel 2021.

"Tento ročník sme poňali ako kreatívnu výzvu - ako napriek všetkým možným opatreniam vytvoriť taký druh zážitku, ktorý môže divákovi priniesť niečo nečakané, výnimočné, niečo, čo ho skutočne nadchne a možno aj povzbudí do ďalších dní," uviedla dramaturgička Lucia Mihálová.Okrem prehliadky divadelných priestorov mali diváci možnosť naživo vidieť rozhlasové nahrávanie hry Martina Toula Šílenství - humorné dialógy o rôznych podobách šialenstva, ktorá zvíťazila v súťaži Dráma 2020 v rámci festivalu Nová dráma, kde získala Cenu Divadla Jána Palárika. V druhej časti noci čakala na návštevníkov prehliadka divadla. "Nešlo len o to, aby ľudia nahliadli do zákulisia a spoznali históriu budovy alebo proces tvorby, výroby a všetkého, čo sa skrýva za vznikom divadelnej mágie. Divadlo hráva v najstaršej divadelnej budove na Slovensku, máme veľa zaujímavých historiek, ktoré kolujú od rôznych zamestnancov počas rôznych dekád," poznamenala k prehliadke dramaturgička.
Nočná prehliadka Divadla Jána Palárika v Trnave v rámci celoslovenského podujatia Noc divadiel. V Trnave, 20. novembra 2021.
Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V poradí 12. ročník celoslovenského podujatia európskeho významu prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí sa uskutočnil v sobotu 20. novembra za účasti 57 divadiel v 24 mestách s mottom Cesta dlhých dní do Noci divadiel.
Nočná prehliadka Divadla Jána Palárika v Trnave v rámci celoslovenského podujatia Noc divadiel. V Trnave, 20. novembra 2021.
Foto: TASR - Lukáš Grinaj