< sekcia Kultúra

Skupina Tublatanka koncertuje aj v lete a zároveň chystá výročné turné

Spevák kapely Tublatanka Maťo Ďurinda. Foto: FOTO TASR/Radovan Stoklasa

Začnú ho 19. septembra v Ostrave.

Bratislava 6. augusta (TASR) – Skupina Tublatanka má letné mesiace zaplnené koncertmi. Trojica Martin Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser hrá na letných festivaloch, ale aj samostatných open air koncertoch na Slovensku i v Českej republike. Najbližšie ich čaká vystúpenie 9. augusta na festivale Terchovský Budzogáň v Terchovej. Deň nato zahrajú Na Kamínce v Kroměříži.

"Na festivaloch si vždy pozriem mladé skupiny aj legendy, ktoré mám rád ešte z detských čias. Na Topfeste som si užil koncert anglickej skupiny The Sweet, ktorá hrala hneď po nás. Podali dobrý výkon a majú vynikajúce pesničky. V Čechách som si na festivale pred dvoma rokmi vychutnal môjho obľúbeného gitaristu Garyho Moora a tešil som sa z jeho virtuóznej hry na gitare. Škoda, že odišiel do rockového neba," uviedol pre médiá Ďurinda.

Osobitne sa líder kapely teší na koncert, ktorý bude 24. augusta priamo na námestí českého mesta Klatovy. Tu totiž frontman Tublatanky odslúžil vojenskú službu. "Ešte za socializmu som tu absolvoval povinnú vojenskú službu. V Klatovách mám veľa kamarátov, tak sa tam veľmi teším. Zaspomínam si na kasárne, v ktorých som slúžil, aj na miesta a krčmy, kde som chodil na pivo vo vojenskej uniforme," dodal kapelník.

Popri koncertoch si však členovia Tublatanky nájdu čas aj na dovolenku s najbližšími, od 11. augusta si vyhradili desať dní pre rodiny. "Vždy si rezervujem čas pre rodinu, aby moje dve deti mali radosť a ja som si ich naplno užil. Vyhýbam sa lietadlám, pretože môj syn Martin má ešte len jeden a pol roka. Takže ideme autom na tradičnú dovolenku do Chorvátska, kde chodievam odmalička. Spoločne s rodinou zrelaxujeme," doplnil Ďurinda.

Po lete chystajú rockeri unikátne koncertné turné k 30. výročiu založenia Tublatanky. Začnú ho 19. septembra v Ostrave, na fanúšikov sa potom tešia v Nitre (27.9.), deň nato v Pezinku, ďalšími mestami turné budú Brezno (4.10.), Martin (5.10.), Bardejov (11.10.), Michalovce (12.10.), Prešov (13.10.) a Bratislava, kde budú koncertovať 19. októbra. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.