Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Kultúra

Umelci pomôžu vdovám, vdovcom a osamelým rodičom dreveným kolieskom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Drevené koliesko je symbolom občianskeho združenia Súčasť života a sociálneho podniku Drevenô koliesko, ktoré pomáhajú vdovám a vdovcom poskytovaním práce a uplatnením sa v živote.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Pomoc deťom osamelých rodičov je hlavným mottom umelcov, ktorí sa zapojili do výzvy a vytvorili výtvarné diela na drevenom koliesku. Ide o pokračovanie dobročinného projektu Bude ako nebolo. Z predvianočnej aukcie, ktorá sa bude konať 23. novembra v Divadle Nová scéna v Bratislave, si výťažok rozdelia dve mimovládne organizácie. TASR o tom informovala Eva Marková z neziskovej organizácie Jeden rodič.

Vydražené peniaze pôjdu na pomoc osamelým rodičom a ich deťom. Sociálny podnik Drevenô koliesko, patriace pod občianske združenie Súčasť života, tak dokáže poskytnúť prácu a mzdu pre rodičov a nezisková organizácia Jeden rodič im poskytne komplexnú odbornú a humanitárnu pomoc pre členov jednorodičovských rodín, aby sa dokázali lepšie dostať z náročnej životnej situácie.

Drevené koliesko a ochota pomôcť vdovám, vdovcom a jednorodičom inšpirovali päťdesiatich výtvarníkov k umeleckej tvorbe. "Najnovšie ponúkli do aukcie svoje diela na drevených kolieskach aj ďalší výtvarníci: Milan Herényi, Štefan Jenčík, Jaro Jelenek, Ján Lehotský, Ivana Orviská, Igor Piačka, Júlia Piačková, Peter Uchnár, Katarína Zemková a Veronika Weberová. Igi Brezo a Martin Šafárik sa opäť zúčastňujú s novými dielami," hovorí Beata Bobulová, zakladateľka sociálneho podniku Súčasť života a iniciátorka predajnej výstavy. Dodala, že Alenka Chudíková, vdova po hercovi Ladislavovi Chudíkovi, venovala do aukcie vlastnoručne upletené pončo.

Drevené koliesko je symbolom občianskeho združenia Súčasť života a sociálneho podniku Drevenô koliesko, ktoré pomáhajú vdovám a vdovcom poskytovaním práce a uplatnením sa v živote.

Dobročinný projekt Bude ako nebolo II vyvrcholí vernisážou, ktorá sa uskutoční 23. novembra o 19.00 h v priestoroch Štúdia Olympia Divadla Nová scéna v Bratislave. Záujemcovia o umelecké diela sa už teraz môžu zapojiť do prebiehajúcej online aukcie na www.turukartcollective.com/ponuka-diel/.