< sekcia Kultúra

Tragická nehoda: Známeho amerického herca zrazilo auto

Na archívnej snímke z 30. augusta 2009 je americký herec a komik Orson Bean. Herec zomrel pri tragickej nehode vo veku 91 rokov v americkom meste Los Angeles v piatok 7. februára 2020. Podľa informácií zverejnených v sobotu miestnymi médiami, herca v piatok večer, keď chcel prejsť cez cestu vo štvrti Venice Beach, zrazilo najprv jedno auto, pričom spadol na zem a následne ho prešlo aj ďalšie vozidlo. Orson Bean stvárnil desiatky filmových a televíznych postáv a zahral si aj vo viacerých úspešných broadwayských produkciách. Preslávili ho napríklad seriál Doktorka Quinnová či kultový film V koži Johna Malkovicha. Foto: TASR/AP

Vo veku 91 rokov zomrel pri piatkovej nehode v americkom meste Los Angeles herec Orson Bean.

Los Angeles 9. februára (TASR) - Vo veku 91 rokov zomrel pri piatkovej tragickej nehode v americkom meste Los Angeles herec Orson Bean. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Podľa informácií zverejnených v sobotu miestnymi médiami, herca v piatok večer, keď chcel prejsť cez cestu vo štvrti Venice Beach, zrazilo najprv jedno auto, pričom spadol na zem a následne ho prešlo aj ďalšie vozidlo.

Orson Bean stvárnil desiatky filmových a televíznych postáv a zahral si aj vo viacerých úspešných broadwayských produkciách. Preslávili ho napríklad seriál Doktorka Quinnová či kultový film V koži Johna Malkovicha. Menšie úlohy dostal aj v sitcomovom seriáli Ako som spoznal vašu mamu či v seriáli Zúfalé manželky. Až donedávna bolo možné herca vidieť v divadelnej inscenácii "Bad Habits" (Zlozvyky) v meste Santa Monica, kde hral po boku svojej manželky Alley Millsovej, s ktorou mal štyri deti.