< sekcia Kultúra

Zomrel rhythm'n'bluesový spevák James Ingram

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ingram bol laureátom dvoch cien Grammy a dvakrát ho nominovali na Oscara v kategórii pôvodná pieseň.

Los Angeles 30. januára (TASR) - Vo veku 66 rokov zomrel americký rhythm'n'bluesový spevák James Ingram. Podľa webovej stránky TMZ.com hudobník v utorok podľahol rakovinovému ochoreniu. Ingram bol laureátom dvoch cien Grammy a dvakrát ho nominovali na Oscara v kategórii pôvodná pieseň.

Ingram sa narodil v roku 1952 v Ohiu, neskôr sa presťahoval do Los Angeles a začal svoju hudobnú kariéru so skupinou Revelation Funk. Ešte pred začiatkom sólovej dráhy hral na klávesové nástroje u Raya Charlesa. Bol spoluautorom skladby Pretty Young Thing, ktorá sa objavila na albume Thriller (1982) od Michaela Jacksona.

V roku 1985 spolupracoval na charitatívnej piesní We Are the World. Vydal celkovo päť štúdiových albumov: It's Your Night (1983), Never Felt So Good (1986), It's Real (1989), Always You (1993) a Stand (2008). Medzi jeho hity patria Yah Mo B There, Baby, Come To Me, I Don't Have The Heart či Somewhere Out There.

Ingram spolupracoval aj na niekoľkých filmových soundtrackoch. V rokoch 1994 a 1995 bol nominovaný na Oscara za pôvodné piesne do komediálnych filmov Beethoven 2 a Junior.