Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Kultúra

Uzávierka Bienále divadelnej fotografie 2024 je 15. júna

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Tento rok môžu fotografi prihlasovať svoje práce od sezóny 2022/2023 v sekciách divadelný portrét (séria), dokumentárna séria a divadelná inscenácia (séria).

Bratislava 11. júna (TASR) - Divadelný ústav (DÚ) pripomína blížiacu sa uzávierku šiesteho ročníka Bienále divadelnej fotografie. Súťaž je otvorená profesionálnym fotografom pôsobiacim na Slovensku, ktorí vo svojej tvorbe reflektujú slovenské divadlo vo všetkých jeho podobách a formách. Cenu Grand Prix môžu získať za jednu prácu (respektíve sériu). "Ocenenie zahŕňa realizáciu výstavy víťaza, ktorú organizuje Divadelný ústav," dodáva PR manažérka inštitúcie Lenka Leláková. Súčasťou ocenenia je aj jednorazový honorár vo výške 1000 eur. Štatút súťaže je dostupný na webstránke DÚ.

Tento rok môžu fotografi prihlasovať svoje práce od sezóny 2022/2023 v sekciách divadelný portrét (séria), dokumentárna séria a divadelná inscenácia (séria). Zároveň si môžu vybrať ľubovoľný počet kategórií, do ktorých prihlásia svoje diela. Požadovaný formát fotografie je 30 krát 40 cm.

Špeciálnu sekciu tvorí študentská divadelná fotografia realizovaná v spolupráci s katedrou fotografie a nových médií Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave. Sekcia je určená pre študentov konzervatórií, stredných odborných a vysokých škôl.

Uzávierka súťaže je 15. júna. Následne zasadne hodnotiaca komisia, ktorá vyberie víťazov.

Podmienkou pre prihlásenie sa do bienále je vyplnenie registračného formulára, ktorý záujemcovia nájdu na www.theatre.sk. Vytlačené fotografie v požadovanom formáte je potrebné odovzdať osobne v Divadelnom ústave alebo poslať poštou na adresu inštitúcie.