< sekcia Kultúra

Užite si svetové opery vo veľkom štýle

Užite si svetové opery vo veľkom štýle Foto: Cinema City

Ste milovníkom opery? Sieť kín Cinema City Slovensko prichádza v roku 2020 s novinkou.

Bratislava 9. januára (OTS) - Prináša na plátna ako prvá z kín premietanie nového alternatívneho žánru. Každý mesiac si budete môcť dopriať fantastický zážitok pri premietaní svetových opier.

Raz mesačne počas celého roka si pre vás Cinema City pripravilo premietanie rôznych svetových opier ako Aida na Salzburg Festival, Lucia Di Lamermoor Chor der Wiener Staatsoper, Rigoletto na festivale Bregenzer či The Magic Flute Salzburg Festival. 14. januára začína s prvou projekciou Rigoletto na festivale Bregenzer, čo je majstrovské dielo Giuseppe Verdiho.

Režisér Philipp Stölzl (Medicus & Goethe), známy nielen svojimi úspešnými inscenáciami v popredných európskych operných domoch, ale i svojimi hudobnými videami pre Madonnu alebo nemeckú skupinu Rammstein. Rigoletto sa stalo jednou z najpopulárnejších opier v celom repertoári Guiseppe Verdiho s úžasnou hudbou pre barytón, soprán a tenor. Vynikajúci obsadenie vedené Vladimírom Stoyanovom ako Rigoletto, Stephen Costello ako vojvoda a Mélissa Petit ako Gilda nadchnú publiku nielen svojim hlasovým vystúpením, ale taktiež plným fyzickým nasadením, podporovaným Wiener Symphonikerom pod vedením Enrigue Mazzoly. Ohromujúca šou prilákala nielen 200 000 tisíc návštevníkov k 20 vypredaným predstaveniam, ale taktiež takmer 2 milióny televizných divákov v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku.

Majstrovské dielo si môžete vychutnať už 14. januára exkluzívne v Cinema City Aupark a lístky si môžete kúpiť tu.

Okrem tejto projekcie sa môžete tešiť vo februári na Aida Salzburg Festival, v marci Lucia Di Lamermoor Chor der Wiener Staatsoper a apríli The Magic Flute Salzburg Festival.