Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Kultúra

Na festivale Tu a Teraz v Galante ukážu dôležitosť duševného zdravia

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Na festivale so svojím príspevkom vystúpi aj odborník na správnu výživu Vlado Zlatoš. Návštevníci budú môcť v rámci dňa otvorených dverí nahliadnuť aj do Centra sociálnych služieb Galanta.

Galanta 9. júna (TASR) - Festival holistického zdravia s názvom Tu a Teraz, ktorý je rozšírením projektu pre pomáhajúce profesie 5P, zameraného na prevenciu syndrómu vyhorenia a podporu duševného aj fyzického zdravia, sa uskutočňuje v piatok v priestoroch Centra sociálnych služieb Galanta a v priľahlom parku saleziánskeho domu. TASR o tom informoval odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

"V časoch rýchlych zmien je festival príležitosťou na zastavenie, zamyslenie a prehodnotenie toho, čo v živote chceme a potrebujeme. Návštevníci sa môžu tešiť na atraktívny program a zaujímavých hostí, ktorými sú napríklad Vojta Nedvěd, Allan Mikušek alebo pomológ Ivan Hričovský. Návštevníci si odnesú dobré rady a odporúčania, ako sa starať o svoje duševné i fyzické zdravie," uviedla riaditeľka odboru sociálnych vecí TTSK Blažena Flamíková.

Organizátori rozdelili areál na viacero zón. Súčasťou programu budú aj kultúrne vystúpenia, diskusie a prednášky. Na festivale so svojím príspevkom vystúpi aj odborník na správnu výživu Vlado Zlatoš. Návštevníci budú môcť v rámci dňa otvorených dverí nahliadnuť aj do Centra sociálnych služieb Galanta.

"Duševné zdravie je súčasťou každej oblasti ľudského a spoločenského života. Prostredníctvom tohto festivalu chceme priblížiť širokej verejnosti dôležitosť duševného zdravia," doplnila Tatiana Pavlovičová, riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší, ktoré podujatie spoluorganizuje.