< sekcia Kultúra

V Kunsthalle LAB vystavia diplomové práce absolventov VŠVU

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

kKurátorka priestoru KHB LAB vystavené práce považuje za silné, výrazné výtvarné diela.

Bratislava 28. apríla (TASR) - Diplomové práce absolventov Katedry intermédií Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave vystavia v bratislavskej Kunsthalle LAB. Výstava pod názvom Scripts of the Shifting Bodies je prvým krokom k plánovanej spolupráci KHB a VŠVU. TASR o tom informovala PR manažérka Lila Rose. "Prezentujú sa na nej diela minuloročných absolventov, ktoré z dôvodu aktuálnej situácie nemali možnosť byť predstavené verejnosti," dodala k výstave, ktorú otvoria 30. apríla. Svoje diplomovky odprezentujú Dorota Brázdovičová, Ondřej Houšťava, Matúš Pisarčík, Dušan Prekop, Andrea Rošková.

"Autorov a autorky spája záujem o introspekciu, pohľad do seba, cez ktorý však pozorne sledujú svet. Telesnosť v ich tvorbe sa hlási o slovo ako psychosomatická konzekvencia fungovania v spoločnosti presýtenej informáciami, kapacity našej pozornosti, tlaku na výkon a na neustálu prácu. Byť stále k dispozícii a reagovať," približuje výstavu organizátor.

"Zámerom spolupráce medzi Kunsthalle Bratislava a Katedrou intermédií VŠVU je priblíženie tejto jedinej bratislavskej štátnej inštitúcie pracujúcej výlučne so súčasným umením najmladšej generácie umelcov. Dať im hlas, poskytnúť im priestor na prezentáciu, odbornú podporu, skúsenosť s fungovaním inštitúcie, motivovať ich realizovať nové projekty," uviedla Lýdia Pribišová, kurátorka priestoru KHB LAB. Vystavené práce považuje za silné, výrazné výtvarné diela: "A som presvedčená, že o ich autoroch budeme ešte počuť."

Diplomové práce Matúša Pisarčíka, Dušana Prekopa a Andrey Roškovej vznikli pod vedením Antona Čierneho a Jaroslava Kyšu v Ateliéri priestorových komunikácií +, diplomové práce Doroty Brázdovičovej a Ondřeja Houšťavy pod vedením Martina Piačeka a Dávida Koroncziho v Ateliéri vvv.

Výstava potrvá do 16. mája.