Quantcast
< sekcia Kultúra

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

Na archívnej snímke kapela Rammstein. Foto: FB/Rammstein

Skupina je predstaviteľom hudobného žánru Neue Deutsche Härte.

Mníchov 9. augusta (TASR) - Úrady v bavorskej metropole Mníchov sa ešte nerozhodli, či nemeckej rockovej skupine Rammstein povolia usporiadať silvestrovský koncert pre približne 145.000 ľudí.

Hoci sa očakáva, že mestské zastupiteľstvo schváli rozľahlú verejnú plochu Theresienwiese ako miesto konania vystúpenia pod holým nebom, okresný úrad a polícia majú stále vážne výhrady, informovala v utorok agentúra DPA.

"Organizátor očakáva na koncerte Rammsteinu na Theresienwiese približne 145.000 divákov," uviedlo oddelenie práce a ekonomických záležitostí mníchovského magistrátu, ktoré sa usiluje o to, aby podujatie posilnilo cestovný ruch v Mníchove a okolí.

Podrobnosti, ktoré ešte treba vyjasniť, zahŕňajú spoluprácu s políciou a hasičmi, ako aj únikové a záchranné koridory, uviedol hovorca okresného úradu Tobias Kapfelsberger. Keďže do koncertu zostáva necelých päť mesiacov, času na vyriešenie týchto otázok "rozhodne nie je veľa", dodal.

Kontroverzná šesťčlenná formácia Rammstein vznikla v roku 1994 v Berlíne. Svoj ostatný album Zeit, ktorý vyšiel v apríli, nahrala počas lockdownu. Skupina je predstaviteľom hudobného žánru Neue Deutsche Härte.