< sekcia Kultúra

V novej českej komédii LOVEnie si zahrala aj slovenská komička Evelyn

Ilustračná snímka. Foto: TASR Alexandra Moštková

Romantickú komédiu prinesie do českých i slovenských kín od 21. marca Bontofilm.

Bratislava 19. februára (TASR) - Na prvý jarný deň je naplánovaná kinodistribúcia nového českého filmu LOVEnie. Romantickú komédiu s podtitulom "Hľadá sa láska, zn. rýchlo" nakrútil režisér Karel Janák, ktorý do nej obsadil Ester Geislerovú, Jakuba Prachařa, Martina Písaříka, Veroniku Žilkovú, Ondřeja Malého, Jaroslava Plesla. Slovensko zastupuje v novinke komička Eva "Evelyn" Kramerová.

Eliška má svadbu, čaká na svoj veľký deň, ale vytúžené "áno" nakoniec nezaznie. Ženích totiž v rozhodujúcej chvíli vezme nohy na plecia a utečie priamo spred oltára. Zdrvená nevesta má našťastie kamarátku, ktorá presne vie, čo robiť. Jej recept je jasný, Eliška potrebuje novú známosť. Ona sama si milostný život užíva plnými dúškami, a preto hneď Eliške založila profil na osvedčenej zoznamke. Láska však nie je jediný Eliškin problém. Tiež sa musí rýchlo presťahovať a jedinou možnosťou je spoločné bývanie s nevlastným bratom. Čudákom, ktorý na streche chová včely, a u seba doma ju za žiadnu cenu nechce.

Svojrázneho nevlastného brata si zahral Jakub Prachař, ženícha, ktorý utiekol, Martin Písařík. Temperamentnú kamarátku Paťu stvárňuje známa slovenská komička Eva "Evelyn" Kramerová. V postave Elišky sa divákom predstaví Ester Geislerová, ktorá hrala v slávnej komédii Karla Janáka Snowboarďáci i v ďalších filmoch. Komédia LOVEnie je však prvým filmom, kde stvárňuje titulnú rolu. E. Geislerová v roku 2002 vyhrala modelingovú súťaž Elite Model Look Czech Republic, vyštudovala Akadémiu výtvarných umení, venuje sa dizajnu, móde a stylingu.

Romantickú komédiu prinesie do českých i slovenských kín od 21. marca Bontofilm.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.