< sekcia Kultúra

Veľkolepá hudobná show mieri prvýkrát na Slovensko

Queen Symphonic je dokonalé spojenie symfonického orchestra a rockovej kapely Foto: JVS Group

Queen Symphonic je dokonalé spojenie symfonického orchestra a rockovej kapely.

Bratislava 25. februára (OTS) - Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience je svetová show, ktorá pripomína tvorbu britskej skupiny Queen. Jedinečné spojenie symfonického orchestra a živej rockovej kapely zažijete 5. apríla 2020 v bratislavskej Incheba Expo Aréne.
Na predstavení sa podieľal samotný gitarista skupiny Queen - Brian May. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity ako I Want it All, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody a ďalšie v podaní niekoľkých desiatok hudobníkov na pódiu. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Hudobnú show, pri ktorej na vás čaká spojenie veľkého symfonického orchestra a rockovej skupiny, videli už milióny fanúšikov po celom svete - v Japonsku, Francúzsku, Novom Zélande, Austrálii, Kórei, Veľkej Británii, Taliansku či Kanade. V samotnom Spojenom kráľovstve má show za sebou veľké turné s viac ako tridsiatimi zastávkami pre 150 000 divákov.
Hlavným impulzom pre vznik vystúpenia bol muzikál We Will Rock You, ktorý hneď od uvedenia v roku 2002 vzbudzoval nadšenie. Jedným z dôvodov možno bolo, že sa na jeho tvorbe podieľal gitarista Brian May, jeden zo zakladajúcich členov kapely Queen a výborné spevácke výkony spevákov z londýnskeho West Endu.
Queen Symphonic je dokonalé spojenie symfonického orchestra a rockovej kapely
Foto: JVS Group

Celá show je špeciálna. Či už sa jedná o svetelné efekty, alebo živosť, s ktorou účinkujúci vystupujú. Navyše je takmer každé predstavenie jedinečné, pretože symfonický orchester sa obmieňa pre každú krajinu.
Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience vzdáva hold slávnym muzikantom a dáva fanúšikom možnosť vychutnať si ich obľúbené piesne v unikátnom spojení rockovej kapely s veľkým symfonickým orchestrom.Skupina Queen vydala celkovo osemnásť albumov a osemnásť singlov, ktoré sa dostali na prvú priečku rebríčkov. Desať DVD nosičov sa taktiež dostalo na vrchol. Odhad predaja ich hudobných nosičov sa pohybuje medzi 150 – 300 miliónmi. Tento fakt ich radí do zoznamu najpredávanejších umelcov sveta. Do Siene slávy Grammy sa dostali dve piesne: Bohemian Rhapsody v roku 2004 a We Are the Champions v roku 2009. Tieto piesne nepochybne zanejú aj v bratislavskej Inchebe.

Nezabudnuteľnú atmosféru koncertu si nenechajte ujsť dňa 5. apríla 2020 v Incheba Expo Bratislava. Vstupenky sú k dispozícii na predajných miestach siete Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk.

Viac informácií: http://queensymphonic.com/