< sekcia Kultúra

VIDEO: Na bránach NFŠ je najväčšia výstava športovej fotografie

Z otvorenia Street Art Gallery - Krajina víťazov. Výstava fotografií pred Národným štadiónom potrvá do 31. decembra. Na výstave sú aj fotografie fotoreportérov Tlačovej agentúry SR. Na snímke fotoreportér TASR Martin Baumann pri svojej foografii. Bratislava, 1. decembra 2020. Foto: TASR - Michal Svítok

Najväčšia výstava športovej fotografie na Slovensku, inštalovaná na bránach NFŠ, oživuje spomienky na kľúčové úspechy slovenského športu za posledné desaťročia.

Bratislava 1. decembra (TASR) - Výstava fotografií s názvom Krajina víťazov je od utorka súčasťou Národného futbalového štadióna (NFŠ). Najväčšia výstava športovej fotografie na Slovensku, inštalovaná na bránach NFŠ, oživuje spomienky na kľúčové úspechy slovenského športu za posledné desaťročia.Po obvode najväčšieho športového stánku na Slovensku si okoloidúci môžu pozrieť viac ako stovku fotografií, ktoré zachytávajú najväčšie úspechy našich športovcov a najznámejšie okamihy zo športových podujatí, kde slovenský šport zanechal svoju stopu. Svoje práce tam vystavuje 19 slovenských fotografov, ktorí v uplynulých rokoch zachytili kľúčové momenty nášho športu z domácich aj svetových športových podujatí. Do výstavy sa zapojil aj fotograf AFP Joe Klamar, nechýbajú oceňované zábery fotografov TASR Michala Svítoka, Pavla Neubauera, Františka Ivána, Radovana Stoklasu a Henricha Mišoviča.
Výstava fotografií pred Národným futbalových štadiónom potrvá do 31. decembra. Na výstave sú aj fotografie fotoreportérov Tlačovej agentúry SR. Bratislava, 1. decembra 2020.
Foto: TASR - Michal Svítok

Organizátori vyberali z niekoľkých stoviek fotografií, ktoré poskytli známi a oceňovaní fotografi, vydavateľstvá a agentúry. "Nebola to ľahká úloha. Vyberali sme takmer mesiac. Prizvali sme športovcov, známe osobnosti aj úplne nezávislých ľudí. Výsledkom je 125 fotografií. Každá má svoj príbeh, silnú emóciu," uviedla za organizátorov Ivana Tittelová.

Výstavu v štýle street art gallery, umožňujúcej záujemcom bezpečnú návštevu, organizuje spoločnosť NFŠ v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV). Potrvá do 31. decembra.