Quantcast
< sekcia Kultúra

Vo veku 85 rokov zomrel taliansky herec Carlo Bonomi, daboval Pingua

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Vo veku 85 rokov zomrel taliansky dabingový herec Carlo Bonomi, ktorý sa preslávil prepožičaním svojho hlasu postavám v animovaných seriáloch La Linea a Pingu.

Miláno 12. augusta (TASR) - Vo veku 85 rokov zomrel taliansky dabingový herec Carlo Bonomi, ktorý sa preslávil prepožičaním svojho hlasu postavám v animovaných seriáloch La Linea a Pingu. Hoci ani v jednom z týchto seriálov sa nepoužíva konkrétny ľudský jazyk, získali si obrovskú popularitu.

V talianskom kreslenom seriáli La Linea (1971–1986) účinkuje Bonomi vo všetkých jeho častiach. Vystupuje tam muž, ktorý je nakreslený ako jediný obrys nekonečnej čiary. Bonomi postavu nahovoril posmešnou verziou milánskeho dialektu, ktorá je však nezrozumiteľná.

Vo švajčiarskom animovanom seriáli pre deti Pingu (1990–2000) "nadaboval" prvé štyri pôvodné série, pričom jeho hlasom "rozprávajú" všetky postavy – tučniak Pingu, jeho rodina i priatelia.

Bonomi, ktorý spolupracoval aj na ďalších animovaných filmoch, nahral i dopravné oznámenia pre železničné stanice Milano Centrale (Miláno) a Firenze Santa Maria Novella (Florencia). Tie sa tam vysielali denne od polovice 80. rokov do decembra 2008.

Bonomi skonal vo svojom rodnom Miláne ešte minulý týždeň v sobotu; príčinu jeho smrti talianske médiá nezverejnili.