Quantcast
< sekcia Kultúra

Zlaté maliny si rozdelia Deň nezávislosti, Zoolander aj superhrdinovia

Na snímke vľavo režisér a herec Ben Stiller, vpravo taliansky módny návrhár Valentino pózujú pred premiérou svojho pokračovania filmovej komédie Zoolander 2 v Londýne. Foto: TASR/AP

S deviatimi nomináciami na Zlaté maliny skončila komédia Bena Stillera Zoolander číslo dva.

Los Angeles 23. januára (TASR) - V Los Angeles dnes zverejnili nominácie na 37. filmové anticeny Zlaté maliny, ktoré sa udeľujú najhorším snímkam a hercom v predvečer odovzdávania Oscarov. Tento rok sa tak stane 25. februára.

Hneď niekoľko nominácii v kategóriách Zlatých malín za rok 2016 získala snímka 61-ročného nemeckého režiséra Rolanda Emmericha. Scifi trhák s názvom Deň nezávislosti: Nový útok získal nomináciu na Zlatú malinu v kategórii Najhorší film a najhoršie filmové pokračovanie roka. Ďalšie nominácie získal aj v kategóriách najhoršia réžia, scenár či herečka vo vedľajšej úlohe (Sela Wardová).

Ešte horšie - s deviatimi nomináciami na Zlaté maliny - dnes skončila komédia Bena Stillera Zoolander číslo dva.

A film "Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti navrhla porota na "razzies" v ôsmich kategóriách, vrátane nominácie Bena Afflecka v kategórii najhorší herec.

Zlaté maliny sa udeľujú od roku 1980. O držiteľoch ceny v podobe pozlátenej maliny v hodnote necelých päť dolárov rozhoduje on-line 900 členov výboru z USA a ďalších 21 štátov. Členom výboru sa môže stať každý, kto sa zaregistruje a zaplatí poplatok najmenej 40 dolárov.

Drvivá väčšina ocenených si po Zlaté maliny nepríde osobne. Nájdu sa však aj výnimky, napríklad Sandra Bullocková (2010, v tom istom roku dostala aj Oscara) či Halle Berryová (2005).