< sekcia Kultúra

Zomrel fotograf Karol Kállay

Karol Kállay Foto: TASR/Martin Baumann

Jeden z najvýraznejších slovenských fotografov zomrel dnes popoludní vo veku 86 rokov.

Bratislava 4. augusta (TASR) - Jeden z najvýraznejších slovenských fotografov Karol Kállay zomrel dnes popoludní vo veku 86 rokov. TASR to potvrdil jeho syn Karol Kállay mladší. Svojím rozsiahlym celoživotným dielom zasiahol do viacerých fotografických odborov, avšak jeho talent sa najviac prejavil vo fotografickej reportáži.

Narodil sa 26. apríla 1926 v Čadci na Kysuciach. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú a právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Fotografoval profesionálne ako fotoreportér, módny fotograf, portrétista a krajinár. Spolupracoval s poprednými parížskymi a berlínskymi módnymi časopismi, trvale pracoval pre rôzne periodiká doma a v zahraničí.Karol Kállay bol členom Medzinárodnej federácie umeleckej fotografie (FIAP), získal titul EFIAP (Excellence de la Féderation Internationale de ĺArt Photographique). Redakcia magazínu GEO v Hamburgu mu v roku 1992 udelila titul Fotograf roku 1992. Svojimi knihami a fotografiami výrazne reprezentoval Slovensko doma i v zahraničí.

VIDEO:Rozhovor z 23.12.2009Tu bude player


VIDEO:Výstava fotografií Karola Kállaya z 13.11.2011Tu bude player

\r\n
\r\n

VIDEO:Výstava fotografií Karola Kállaya z 13.11.2011


\r\n
\r\n
Tu bude player
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Jeden z najvýraznejších slovenských fotografov zomrel dnes popoludní vo veku 86 rokov. "}