FOTOGRAFIE Z ARCHÍVU
Všetky správy
Slávnostné udeľovanie sa uskutoční v Malom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave.
Sinatra mladší zomrel nečakane na zástavu srdca v meste Daytona Beach na Floride, kde bol na koncertnom turné.
Koncertná šnúra Haberu a jeho kapely prichádza po štyroch rokoch, vtedy ich koncerty videlo viac ako stotisíc ľudí.
Budapeštianskemu festivalu, ktorý sa uskutoční 10.-17. augusta, tak pribudla ďalšia svetová ikona.
Premiéra baletu Spartakus bude v piatok 18. marca o 19.00 h.
esta lesom vznikala priebežne od roku 2003, keď sa začala formovať koncepcia filmu. ,aktualizované
Emersonovo telo našla minulý piatok v kalifornskom meste Santa Monica jeho dlhoročná životná partnerka Mari Kawaguchiová.
Prvý zo série filmov o osudoch archeológa a cestovateľa Indianu Jonesa nazvaný Dobyvatelia stratenej archy bol do kín uvedený v roku 1981.
Zaplnená aréna na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vytvorila výbornú atmosféru.
Na javisko SND vkročil sériou mimoriadne náročných rolí v hrách slovenských autorov, ale aj v klasickej a súčasnej svetovej dráme.
Záštitu nad 15. ročníkom tohto podujatia prevzal prezident ČR Miloš Zeman a minister kultúry ČR Daniel Herman.
Knihu, ktorá vstupuje do sveta detí, približuje sa im, hovorí ich jazykom a zároveň približuje svet detí a ich pocity dospelým, ilustrovala Mirari Sagarzazu.
Prvou potvrdenou hviezdou festivalu je prvá dáma slovenského operného umenia – Edita Gruberová.
Rodáčku z Trnavy zaujalo krehké tanečné umenie už v detstve. Štátne konzervatórium v Bratislave úspešne absolvovala v roku 1965 a vzápätí začala svoju umeleckú kariéru na našej prvej baletnej scéne.
Životnú aj profesijnú dráhu Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska. Táto životná situácia tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz.
Do soboty 19. marca si diváci môžu pozrieť 30 filmových dokumentov a diskutovať budú môcť s deviatimi hosťami.
Červený kapitán je prvý film podľa najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána.
Davies podľahol leukémii, pričom skonal vo svojom dome na škótskom súostroví Orkneje.
Film Eva Nová o kedysi slávnej, dnes zabudnutej herečke získal deväť nominácií, vrátane hlavnej kategórie Najlepší hraný film a kategórie Najlepšia filmová réžia.
V poradí 13. štúdiový album Perfetto nahral v talianskej aj španielskej verzii. Obsahuje 14 piesní.
Vynikajúci džezman plánuje ohúriť publikum svojím štvoroktávovým hlasom.
AnimeSHOW prinesie v priebehu troch dní program v sekciách Anime, Japonsko, Sci-fi & Fantasy, Popkultúra a Kórea.
Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) úspešne reprezentoval Slovensko na súťažnej prehliadke Festival Internazionale del Folklore, ktorá sa minulý týždeň konala v Agrigente na Sicílii.
Hviezdny hosť Blair Cunningham už držal rytmus aj hviezdam ako The Pretenders, Mick Jagger, Tina Turner, Roxy Music, Sade, Alison Moyet či Ray Davis.
Pôvodnú rómsku inscenáciu pre deti a mládež divadlo uvedie ako svoju 69. premiéru.
Prečítajte si, čo prináša najnovšie číslo Literárneho týždenníka.
V českej premiére festival uvedie film Eva Nová režiséra Marka Škopa, ktorý je zaradený do súťaže Nová Európa.
Skupina ocenenie získala za najnovšiu platňu Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., ktorú vydala v marci minulého roka.
Počas dvojhodinového programu si fanúšikovia s Adamom budú môcť zaspievať všetky jeho hity vrátane Neľutujem, Mandolína, Láska-Veda, Predpoveď počasia i titulnú skladbu seriálu Zoo Tak to vidím ja.
Významný slovenský maliar zomrel 13. marca 1921 v Banskej Bystrici vo veku 72 rokov.
Rekordérkou v počte ocenení je Adela Banášová, má ich po dnešku jedenásť, osem má herečka Zdena Studenková a po dnešnom večeri aj Marcel Merčiak.
Mesto si pripomína 50. výročie udelenia Ceny americkej filmovej akadémie Oscara filmu Obchod na korze v kategórii cudzojazyčný film.
Detektívny thriller podľa rovnomenného bestselleru najpredávanejšieho slovenského žánrového autora Dominika Dána nakrútil režisér a producent Michal Kollár.
Polícia v kalifornskom meste Santa Monica pre BBC potvrdila, že Emerson zomrel v dôsledku strelného zranenia hlavy. Prípad sa vyšetruje ako samovražda.
Základ jeho pracovného záujmu tvorila televízna dramatika, v ktorej sa usiloval o psychologické vykreslenie postáv a aktuálnych spoločenských pomerov.
Výstava je určená všetkým záujemcom o prírodu a geológiu, ale najmä pre školskú mládež.
Rozprávka je určená pre deti vo veku od 5 rokov.
Tradičným ťahákom je koncert skupiny Fragile, ktorú v Malackách tiež považujú za domácu skupinu, keďže z Malaciek pochádza Soňa Norissová a v neďalekom Lábe prežil detstvo líder kapely Braňo Kostka.
Autor sa pri tvorbe inšpiroval literatúrou, názov výstavy je podľa knihy Franza Kafku Popis jedného zápasu.
Plzenské podujatie ponúkne svojim návštevníkom tri kilometre dlhú trasu plnú svetla a umenia medzi panelákmi sídliska Lochotín.