FOTOGRAFIE Z ARCHÍVU
Všetky správy
Od 3. do 6. júla sa v známom folklórnom amfiteátri pod majestátnym Kriváňom uskutoční programovo veľmi pestrý 60. ročník.
Medzi jeho najznámejšie skladby patrí Song For My Father inšpirovaná tradičnou kapverdskou hudbou a gospelovo ladená The Preacher.
Čilský komunistický básnik začal písaním milostných básní, avšak od polovice 30. rokov 20. storočia sa jeho tvorba zamerala na spoločenskú problematiku.
Organizátori ho chcú prekvapiť.
Nový album bude obsahovať 13 pesničiek, ktoré si Katarína v prevažnej miere otextovala sama a hudobne sú spoločným dielom speváčky a klaviristu Daniela Špinera.
V hlavnej postave Leily sa predstaví poľská umelkyňa Katarzyna Mackiewicz, ktorá účinkuje na Slovensku po prvý raz.
Slovenská umelkyňa otvorila vo Francúzskom inštitúte antishop.
Zvýhodnené vstupenky za polovičné ceny na operné a baletné predstavenia La Scaly budú v predaji s mesačným predstihom.
Šiesty ročník festivalu USE THE C!TY predstavuje hneď dve mestské intervencie.
Producent, režisér a scenárista Róbert Slovák si v úsmevnom hranom dokumente zahral sám seba - producenta, ktorému sa nepodarilo dokončiť svoj prvý film.
Poľský filmový režisér a scenárista Krzysztof Zanussi sa dnes dožíva 75 rokov.
Legendárny klavirista a skladateľ je neoddeliteľnou súčasťou jazzových dejín už od roku 1960.
Redakcia Revue aktuálnej literatúry RAK už po siedmy raz vyhodnotila túto súťaž.
S použitím doteraz nezverejnených fotografií a záberov ho nakrútil oscarový režisér Martin Scorsese.
Predskokanom jeho premiérového vystúpenia v Aegon aréne NTC bude Ondřej Brzobohatý.
Klasické snímky svetovej kinematografie, unikátne hudobné dokumenty aj čerstvé novinky v kinách. Celkom jedenásť celovečerných snímkov tento rok ponúkne filmová scéna na festivale Colours of Ostrava.
Typickým znakom Viva Musica! festivalu sú netradičné a jedinečné hudobné spojenia. Tento rok nie je žiadnou výnimkou.
Festival talianskej kultúry prinesie koncert slovenských virtuózov, v podaní ktorých zaznejú vzácne hudobné nástroje, vyrobené v Taliansku.
Koncert odštartuje v sobotu 28. júna Nitrianske kultúrne leto.
Na výstave je vyše 40 obojstranných malieb a niekoľko objektov.
Knižnica ponúka náhradné služby v podobe medziknižničnej výpožičnej služby.
Megakoncert Saragossa band sa už nezadržateľne blíži! Kapela odštartuje Nitrianske kultúrne leto presne 28. júna, samotnému koncertu bude predchádzať veľkolepá discoshow Rádia Anténa.
V rámci Európskeho turné 2014 predvedie svoje muzikantské umenie spolu so svojou kapelou aj na koncerte v pondelok 21. júla v bratislavskej Aegon Aréne NTC.
Na Továrenskej ulici sa dnes a cez víkend (14. a 15. 6.) predvedie viac ako 100 umelcov z deviatich krajín.
Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava a Medzinárodný filmový festival Bratislava už piaty rok spoločne zorganizovali slávnostné odhalenie pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy.
Prešovskému publiku sa Steven Seagal predstaví so svojou obľúbenou bluesovou kapelou.
Slovenský národný archív dnes zhodnotí záujemcom prinesené historické dokumenty.
Parlament totiž odmietol novelu Trestného zákona od Miroslava Beblavého, ktorou chcel dosiahnuť, aby takíto ľudia trestne stíhaní neboli.
Hrad Červený Kameň v malebnom prostredí Malých Karpát ponúkol 7. júna milovníkom hudby večer, na aký sa nezabúda.
Vidieť šesťdesiat detí, ktoré interpretujú klasickú hudbu s láskou a vervou, bude naozaj úchvatné.
Od narodenia nemeckého hudobného skladateľa a dirigenta Richarda Straussa uplynie v stredu 11. júna 150 rokov.
Režisér by s nakrúcaním snímky rád začal ešte v tomto roku.
Rada o tom rozhodla dnes na svojom zasadnutí.
Spisovateľ Pavel Vilikovský dostal Cenu za pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu za román Prvá a posledná láska.
Hviezdy strieborného plátna a filmy z najprestížnejších svetových festivalov lákajú návštevníkov na 22. ročník Art Film Festu (21. - 27. jún) do Trenčianskych Teplíc a Trenčína.
V sekcii Okolo sveta diváci uvidia filmy známeho Jamesa Franca či Johna Currana.
Jedenáste dvojčíslo Literárneho týždenníka prináša Vyhlásenie účastníkov Členského zhromaždenia Spolku slovenských spisovateľov.
Výstava sa koná v novej bratislavskej galérii Gagarinka.
Na pondelkovej (9. 6.) vernisáži pripomenul prezident Ivan Gašparovič históriu usporiadania výstav v negalerijných priestoroch.
Na pódiu Fun rádio Dohody sa už tradične predstavia slovenské hviezdy na čele s Richardom Müllerom, skupinami Polemic, Hex či zástupkyňami nežnejšieho pohlavia Celeste Buckingham a Katkou Knechtovou.