Najočakávanejší slovenský film posledných rokov "Perinbaba a dva svety" vstúpi do kín 7. decembra.
Hlavné ťažisko výtvarníčkinej tvorby leží v maľbe, čo však neváha doplniť kresbou, grafikou, analógovou fotografiou či objektovou inštaláciou.
Horst Werner Buchholz sa narodil 4. decembra 1933 v Berlíne.
Hoci speváčku už dlhší čas trápili zdravotné problémy s pankreasom, bolo jej úmrtie pre celú rodinu nepredstaviteľným šokom.
Autorská hra spracováva spomienky, obrazy a koncepty a pretvára ich do iných médií. Podľa Piatrikovej ide o tvar na pomedzí inštalácie a performancie, čo je druh akčného umenia.
Na akcii vystúpia kapela Para, spevák Vojtik a zaznie aj živé prevedenie albumu Mother Earth´s Plantasia od Morta Garosna, ktoré malo premiéru na Pohode v júli.
John Michael Osbourne, tak znie jeho celé meno, sa narodil 3.decembra 1948 v Birminghame na britských ostrovoch do chudobnej robotníckej rodiny.
Ako dodali, expozícia je koncipovaná tak, aby potešila každého návštevníka bez ohľadu na to, či sa dejinami mesta zaoberá profesionálne alebo je to iba jeho vášňou.
Kniha ponúka prehľad dôležitých míľnikov medicíny a farmácie, ale aj kurióznych postupov liečby či receptov dávnych odvarov a mastičiek.
Návštevníci výstavy sa oboznámia nielen s hudobnou kariérou umelca, ale aj s jeho osobným životom.
Seriálová pavúčia rodinka sa po knižnom spracovaní dočkala vlastného filmu.
Na koncerte sa zúčastnilo viac než 600 divákov, medzi nimi aj veľvyslanec Slovenska vo Francúzsku Ján Šoth.
Pozsony Dance Club je prvou z dramaturgickej línie hier, v ktorých sa DPOH zameriava na mesto Bratislava a jeho históriu.
Návštevníci môžu očakávať niekoľko pozitívnych zmien, odkazuje kapela Heľenine Oči.
Žijúca legenda, autor takých hitov, ako "Senza una donna", „Baila Morena”, „Diamante", "Wonderful World", "Everytime You Go Away" odohrá 28.júla 2024 exkluzívny koncert na Bratislavskom hrade.
Ako informujú organizátori, súčasťou festivalu bola prvýkrát porota, ktorá rozhodovala o najlepšom krátkom filme v sekcii FFi kraťasy - medzinárodná súťaž.
Umelecký súbor začal písať svoju históriu v roku 1948.
Súčasťou vianočných trhov, ktoré potrvajú od 15.00 do 19.00 h, budú aj tvorivé dielne. V rámci nich si budú môcť záujemcovia vyrobiť ozdobu na stromček.
Myšlienkou festivalu je dať ľuďom priestor vyskúšať si, či dokážu zaujať publikum.
Mnohé z vystavených prác, predovšetkým drevené a textilné hračky a nábytkové zostavy, uvidia návštevníci po prvý raz, pretože sa zachovali len v podobe prototypov a do sériovej výroby sa nedostali.
Koncertná prehliadka ponúkne známe tóny vianočných skladieb v podaní speváckych zborov. Hostkou večera bude operná speváčka Nao Higano.
Po trojročnej, celkovej rekonštrukcii budovy pokračuje kolektív vo svojej činnosti v moderných podmienkach a bezbariérových priestoroch.
Výstava v Poštovom múzeu na 15 paneloch predstavuje históriu poštovej železničnej prepravy a vlakovej pošty s dôrazom na územie dnešného Slovenska.
Autorom výstavy je filatelista Jozef Kútny z Močenku, člen Klubu filatelistov 52-46 Močenok.
Cenu za celoživotné dielo kameramana sa prezídium ASK rozhodlo udeliť Jurajovi Galvánkovi, ktorý natáča dokumentárne aj hrané filmy, spolupracuje s televíziou.
Ocenenie SOZA za autorské skladby získali Daniel Kéry (formácia Verva), Daniel Tresa (The Bureau) a Simona Hulejová (Baron Haze).
O víťazoch v siedmich kategóriách rozhodovala medzinárodná porota.
Robert Tappert (1983) študoval divadelnú réžiu na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave a na DAMU v Prahe.
Do tohtoročného festivalu sa prihlásilo osem konzervatórií zo Slovenska a Akadémia umenia a kultúry z Užhorodu. Interpretačné kurzy, workshopy a prednášky budú viesť jednotliví lektori.
Na pohľadniciach z minulého storočia ponúka výstava prierez vianočnými motívmi.
V novom predstavení si prvýkrát v GUnaGU zahrá mladá herečka Petra Dubayová, známa aj z televíznych obrazoviek.
Šéfdramaturg medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni Peter Cabadaj podotkol, že zápis zavŕšil vyše 120-ročnú snahu celých generácií terchovských muzikantov.
Súťažná časť bola rozdelená do dvoch skupín.
Novú vianočnú pieseň sprevádza videoklip. O námet a réžiu sa postarala Zuzana Hrvoľová, ktorá stojí za celým projektom.
Počas podujatia odovzdali aj 28 výročných cien.
K účinkujúcim patria Mihály Hajdu, Emőke Szabadi, Henrietta Rab, Lilla Dégner, Márkó Rubóczki, Péter Nádasdi, Attila Bocsárszky, Oszkár Illés či Mária Kövesdi Szabó.
Brečkovej vystavené práce predstavujú prvok ženskej sily a emancipácie, hľadanie duchovného vyrovnania, rodovej harmónie a priateľstvo rozdielnych kultúr.
V týchto dňoch sa tiež začalo nahrávanie audioknihy podľa autobiografie Dřív, než to zapomenu, ktorú Hana Zagorová napísala v spolupráci s publicistkou Michaelou Zindelovou.
Dej románu Prophet Song sa odohráva v Dubline v alternatívnej budúcnosti Írska. Hlavnou postavou je matka štyroch detí, ktorá sa snaží ochrániť svoju rodinu pred totalitou.
Je to krásny pocit byť strieborný, uviedol Vojtěch Dyk.