Olympijské hry 2026
Všetky správy o ZOH
Desiaty hraný film režiséra Martina Šulíka mal mať premiéru koncom októbra.
Knižná novinka sa na tvorbu režisérky zameriava z hľadiska témy domova, bývania a priestoru, ktorý s nimi súvisí.
Ťažiskom výstavy sú diela, ktoré zrkadlia uvoľnenie spoločenskej a politickej situácie v období Pražskej jari.
Nová sezóna sa na tejto newyorskej opernej scéne mala pôvodne začať tento týždeň.
Pozrite si reláciu Roba Kotiana nielen o knihe Potraty. Dejiny slovenských kultúrnych vojen od Hlinku po Kuffu.
V postave egyptského kráľa sa v Sále opery a baletu novej budovy SND predstavia v alternácii Ján Galla a Ondrej Mráz.
Ministerstvo kultúry v utorok informovalo o 40 miliónoch eur na riešenie dosahov ochorenia COVID-19, ktoré bude mať rezort k dispozícii zo zdrojov REACT-EÚ.
Predstavenie Bod spojenia prepája tanec, hudbu, vizuálnu tvorbu, scénografiu a svetelný dizajn.
Umelec sa maľbe venoval od svojich mladých rokov, uvádzajú organizátori výstavy.
Kapela dlhšie netvorila aj preto, že jej líder, spevák a skladateľ Roman Galvánek študoval. V strednom veku sa totiž rozhodol doplniť si vysokoškolské vzdelanie.
Návštevníci sa môžu zoznámiť aj s umelcovými maľbami.
Text piesne Radosť mám sa Veronike začal rodiť v hlave cestou na vlakovú stanicu.
Vstup na festival je zadarmo. Organizátori prízvukujú, že budú dodržané všetky opatrenia, ktoré súvisia s aktuálnou situáciou týkajúcou sa ochorenia COVID-19.
Režisér Taylor Hackford nakrútil o jeho speváckej dráhe životopisný film s názvom Ray.
O ocenenie súťažilo 12 filmových komédií, medzi nimi tituly Posledná aristokratka, Chlap na střídačku, Ženská na vrchole, ale aj novinka Štěstí je krásná věc.
Snímka zaujala odbornú porotu na Medzinárodnom horskom festivale Ladek Zdrój. V poradí 25. ročník podujatia sa konal od 11. do 20. septembra.
Prehliadku realizujú s finančnou podporou ministerstva kultúry.
Zatiaľ robíme všetko preto, aby sa HoryZonty, ak to situácia dovolí, mohli uskutočniť, hovorí riaditeľka festivalu.
Od roku 1945 prešlo ústredie viacerými zmenami a postupne rozširovalo spektrum svojich aktivít.
V roku 1945 sa vydala za Franka Stalloneho staršieho, ktorý je otcom Sylvestra a Franka. Jackie a Frank starší sa rozviedli v roku 1957.
O slovenský preklad hry francúzskeho herca, režiséra, dramatika a scenáristu sa podpísala Elena Flašková.
Medzi duetami na albume Konečně společně sú napríklad piesne Adieu či Hraj muziko, pôvodne naspievané samotnou Zagorovou.
Ako sólista sa na štvrtkovom koncerte predstaví 1. klarinetista orchestra SF Jozef Eliáš.
Vstup na výstavu je voľný, návštevníci SND si ju môžu pozrieť do 18. októbra.
Za svoju 60 rokov trvajúcu kariéru Lonsdale stvárnil viac ako 200 postáv, pričom okrem filmov účinkoval aj v televíznych a rozhlasových projektoch.
Diváci sa môžu tešiť na domáce inscenácie. S predstavením Dnes večer nehráme sa ocitnú v čase Nežnej revolúcie, Tichá noc, tmavá noc ich vtiahne do udalostí Slovenského národného povstania.
Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách.
Výstava mapuje fotografiami i textom pápežov vzťah k Slovensku a jeho tri návštevy, uvádza mesto.
So zmenou vo vysielaní došlo aj k úpravám vysielacích priestorov v budove Slovenského rozhlasu.
Nitrianskemu publiku sa 11. októbra predstaví aj české zoskupenie Jozef Suk a Piano Quartet.
Za animovanú tvorbu sa porota cenu Igric rozhodla neudeliť.
Pri formovaní dramaturgie slávnostného galakoncertu sa rozhodli siahnuť po celých obrazoch z niekoľkých opier.
Svoje prvé vystúpenie mali dva mesiace od svojho vzniku, premiéru mali na schôdzi tunajšej jednoty dôchodcov. Postupne chodili vystupovať na viacero akcií.
Medzi lákadlá spomedzi pouličného umenia bude patriť taliansko-francúzska skupina vzdušných akrobatov Mattatoio Sospeso, ktorá vystúpi na pavlači Starého zámku.
Hoci sa v tomto roku nekoná Tradičný trnavský jarmok, nechceli sme návštevníkov ukrátiť o možnosť vychutnať si z výšky krásy Trnavy a okolia, informoval Michal Praj.
Zvláštnosť nášho divadielka je v tom, že si zachovalo autentickosť. Tak, ako sa hralo v roku 1919, tak hráme aj teraz, uviedol herec a režisér divadla Rudolf Kubus.
Lekáreň fungovala v Adlerovom dome od roku 1904 nepretržite počas monarchie, Československej republiky, Slovenského štátu a aj počas socializmu.
Každý z finalistov COČ vychádza z odlišných tvorivých pozícií.
The Best Of Miro Žbirka ponúka na troch diskoch 68 piesní.
Kniha vo forme rozhovorov s historikom Petrom Sokolovičom pútavým štýlom približuje život a dielo po sv. Metodovi prvého a zároveň posledného metropolitu Slovenska.