Magazín

UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Trenčianskej Teplej do Horného Srnia

Vovlaku.sk vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Skupina Muse vydala nový album Simulation Theory

Nahrávka inšpirovaná sci-fi a estetikou 80. rokov je ôsmou radovou platňou kapely.

Právnika Stormy Danielsovej zatkli pre podozrenia z domáceho násilia

Avenatti, ktorý je známy svojimi kritickými vyjadreniami voči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, označil obvinenia za falošné a vyfabulované za účelom poškodiť jeho povesť.

Ricardelovú po spore s Melaniou Trumpovou presunuli na inú pozíciu

Ricardelová, ktorá pôsobila ako zástupkyňa poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, je najnovšou obeťou v rámci personálnej reorganizácie Bieleho domu.

Slováci boli v spájaní výrobných firiem a inovátorov najúspešnejší

Skvelý úspech slovenského akcelerátora inovácií!

Einsteinov list o antisemitizme vydražili za takmer 40.000 dolárov

Einstein napísal list svojej sestre Maji v auguste 1922, teda viac ako desaťročie predtým, ako sa v Nemecku dostali k moci nacisti.

V Ženeve vydražili ružový diamant za vyše 44 miliónov eur

Ružové diamanty väčšinou vážia menej ako jeden karát.

Svetový deň diabetu je v rokoch 2018 a 2019 zameraný na rodinu

Medzinárodná federácia diabetu vyhlásila Svetový deň diabetu s podporou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v roku 1991 s cieľom reagovať na narastajúci výskyt tohto ochorenia vo svete.

Následník britského trónu princ Charles sa dožíva 70 rokov

Je najstarším synom kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa, vojvodu z Edinburghu.

Rumun vrátil 95.000 eur, ktoré našiel v skrini kúpenej z druhej ruky

Adela Staniciová v utorok pre tlačovú agentúru AP povedala, že jej manžel, stavebný robotník, nedávno kúpil na obľúbenom internetovom portáli skriňu.

OMV má riešenie na neohlásených kuriérov

OMV teraz ponúka možnosť nechať si poslať balíček na čerpaciu stanicu. Bohatá ponuka služieb, ktorú OMV ponúka zákazníkom čerpacích staníc, sa ešte rozširuje.

Vo veku 95 rokov zomrel kráľ komiksov S. Lee, otec Spidermana i Hulka

Lee zomrel v losangelskej nemocnici Cedars-Sinai Medical Center. Príčina smrti nebola bezprostredne známa. Podľa amerických médií Lee v posledných rokoch trpel mnohými chorobami. ,aktualizované 

Gitarista Joe Perry skolaboval po koncerte v New Yorku

Perry hral pieseň Walk This Way, ktorú zložil s frontmanom skupiny Aerosmith S. Tylerom a ktorú neskôr prerobila hip-hopová formácia Run-DMC. Krátko nato skolaboval v šatni, spresnil server TMZ.

Austrália a Nový Zéland si pripomenuli výročie konca 1. svetovej vojny

Na nábreží vo Wellingtone vypálili salvu z diel, pokým v celej krajine sa rozozvučali zvony a pohotovostné zložky i lode spustili svoje sirény.

Pomníky po 1. svetovej vojne stavali na Slovensku aj karpatskí Nemci

Najväčšou a možno povedať najhomogénnejšou nemecky osídlenou oblasťou na Slovensku bol Spiš. Pomníky padlým sa tu však nachádzajú minimálne.

Vojenské prehliadky na počesť konca prvej svetovej vojny

Deň prímeria, 11. november, sa stal vo Veľkej Británii štátnym sviatkom. Vojenské prehliadky oslavujúce víťazstvo sa konajú pravidelne aj vo Francúzsku na Champs Élysées a Víťaznom oblúku.

Zvony Dómu sv. Martina sa rozoznejú na oslavu konca 1. svetovej vojny

Podľa britského veľvyslanectva na Slovensku má tento míľnik význam v krajine aj preto, že pomohol pri formovaní nezávislého Československa.

Svet si pripomenie 100. výročie skončenia prvej svetovej vojny

Koniec vojny znamenal koniec monarchií, napríklad Rakúsko-Uhorska, Osmanskej ríše, Nemecka i Ruska, naopak vznikli nové štáty ako Československo, Maďarsko, Rakúsko, Poľsko, neskôr Juhoslávia.

Začal sa víkend spomienok na koniec prvej svetovej vojny

Vo Francúzsku sa už začalo schádzať vyše 60 hláv štátov a vlád na spomienkové podujatia, ktoré vyvrcholia v nedeľu obradmi pri Hrobe Neznámeho vojaka v Paríži.