< sekcia Magazín

3 milióny detí zomrú ročne na podvýživu, 3 € to môžu zmeniť

Foto: UNICEF/Vincent Tremeau

3 milióny detí zomrú ročne na podvýživu. 7-mesačný Umara bol akútne podvyživený. Obvod jeho vychudnutej rúčky nebol väčší ako hrdlo fľaše.

Bratislava 24. júla (OTS) - Jeho život pomohla zachrániť špeciálna terapeutická výživa. Na svete je momentálne 200 miliónov detí v rovnakej situácii ako Umara.

Za 3 eurá sa dajú urobiť 3 pekné veci. Darovať 3 deťom dennú dávku nutričnej výživy, poslať darovaciu pohľadnicu blízkemu cez www.darujdobrypocit.sk a darovať DOBRÝ POCIT sebe, svojmu blízkemu a trom podvyživeným deťom. Šírením DOBRÉHO POCITU môžete pomáhať spolu s UNICEFom.

95% detí, ktoré trpia podvýživou, dokážeme vďaka jednoduchým a lacným programom vyliečiť. V krízových oblastiach preto UNICEF buduje výživové centrá, prostredníctvom ktorých pomáha miliónom detí. Vďaka darcovskej pomoci, UNICEF v roku 2019 vyliečil z podvýživy 4,1 milióna detí.

Na vyliečenie detí z akútnej podvýživy používa UNICEF vysokonutričnú pastu z arašidov, ktorú môžu detičky jesť priamo z vrecúšok. Začatie používania tejto vysokokalorickej výživy, spôsobilo na začiatku nového tisícročia revolúciu v boji proti podvýžive.

Podvyživené dieťatko, potrebuje 3 vrecúška tejto výživy denne, aby sa v priebehu 6 - 8 týždňov dostalo z kritického stavu podvýživy.

Za Vaše 3 € dostane v jeden deň každé z 3 podvyživených detí 3 vrecúška špeciálnej nutričnej výživy.

Darujte (si) dobrý pocit aj Vy!
www.darujdobrypocit.sk

Prelink na Za Vaše 3 € dostane v jeden deň každé z 3 podvyživených detí 3 vrecúška špeciálnej nutričnej výživy.