Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Magazín

Alojz je pohotový a spoločensky založený

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

Alojzovia sú v neustálom pohybe, v hlave sa im rodia tisíce myšlienok, keď iní márne čakajú aspoň na jeden nápad.

Bratislava 21. júna (TASR) - Mužské meno Alojz sa k nám dostalo zo starej francúzštiny a označuje "nebojácneho a múdreho bojovníka".

Nositeľov tohto mena oslovujeme Lojzo, Lojzko, Lojzík. Alojzovia oslavujú svoje meniny 21. júna. Sú nesmierne emotívni a charakterizujú ich pohotové reakcie.

Alojzovia sú v neustálom pohybe, v hlave sa im rodia tisíce myšlienok, keď iní márne čakajú aspoň na jeden nápad. O niečo horšie je, ak ich majú realizovať. Silnou stránkou ich charakteru je štart, finiš je už slabší. Títo muži majú veľmi dobre vyvinutú intuíciu, často vopred tušia priebeh ďalších udalostí a usilujú sa im prispôsobiť. V krátkom čase dokážu hodnotiť ľudí vo svojom okolí. Niekedy sa s nimi ťažko vychádza.

Lojzovia sú spoločensky založení. Dbajú na svoj vzhľad za každých okolností a podobnú starostlivosť očakávajú aj od druhých. Radi sa angažujú v záležitostiach, ktoré považujú za dôležité.

Nedisciplinovanosť pri stravovaní spôsobuje miernu stratu ich životnej sily. Majú dobré zdravie, ale na dosiahnutie úplnej vyváženosti by potrebovali pokojný život.

Ovplyvňuje ich planéta Mesiac. Ich šťastné farby sú biela, svetlozelená, modrá. Ochranné rastliny rumanček, jazmín, ochranné kamene nefrit a perla.